Aktualności

STOM 2018. Fanuc: Rozwój robotyzacji w Polsce coraz bardziej widoczny

- Przewidywaliśmy od wielu lat, że rozwój procesów zrobotyzowanych w końcu nastąpi, bo jesteśmy najsłabiej zrobotyzowanym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej. Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rumunii wypadają pod tym względem znacznie lepiej - mówi  Arkadiusz Morzyk, sales manager w Fanuc Polska

więcej »
STOM 2018. Nowy robot spawalniczy od Cloos Polska

Na odbywających się w Kielcach targach STOM 2018 firma Cloos Polska zaprezentowała nowego robota do aplikacji spawalniczych – QRC 290. – Tym robotem chcemy przekonać klientów do robotyzacji i pokazać, że od tego konkretnego rozwiązania można zacząć ją wprowadzać – mówi Tomasz Jastrzębski, dyrektor sprzedaży w Cloos Polska.

więcej »
Firmy podsumowują targi STOM 2018

Zakończona już tegoroczna edycja targów STOM zgromadziła sporą liczbę ponad 900 wystawców z 35 krajów. Nasza sonda w ostatnim dniu targów wykazała, że wszyscy bez wyjątku byli zadowoleni z udziału w tym wydarzeniu. Liczba klientów odwiedzających stoisko dopisała w tym roku.

więcej »
SLS dla wszystkich

W wyjątkowo bogatym programie seminariów podczas tegorocznych Dni Druku 3D w Targach Kielce znalazł się temat drukowania SLS. Ta bardzo droga do niedawna technologia ma szansę się upowszechnić dzięki stosunkowo tanim drukarkom stworzonym przez Sinerit.

więcej »
Drukowanie przestrzenne metalem i czekoladą

Najbardziej popularnymi materiałami do druku 3D są tworzywa sztuczne. Okazuje się jednak, że w przemyśle popularność zdobywa drukowanie metalem. Jest to metoda szybsza i tańsza, ale ma też swoje ograniczenia.

więcej »
STOM 2018. Polteknik pomaga zwiększyć potencjał produkcyjny

- Wszystkie maszyny, które mamy w swojej ofercie są wysoce zaawansowane technicznie, a po zainteresowaniu, jakim cieszą się ze strony klientów widać wyraźnie, że polskie przedsiębiorstwa starają się usilnie zwiększyć swój potencjał produkcyjny - mówi Wojciech Zacharasiewicz, prezes zarządu i CEO w firmie Polteknik.

więcej »
Narzędzia inżyniera 4.0

O programach, które mogą się przydać w pracy nad projektowaniem w technologii 3D, opowiadał Bartłomiej Wojciechowski w czasie panelu seminaryjnego podczas targów STOM w Kielcach. W czasie swojej prezentacji przedstawił nowy format do zapisywania plików 3D i opowiedział o najnowszych programach.

więcej »
Wrażliwość na ciepło materiałów FDM

O badaniach nad materiałami termoplastu na podstawie swojej pracy naukowej opowiadał w panelu seminaryjnym inż. Jakub Burtea. Była to kontynuacja wykładu wygłoszonego w ramach Przemysłowej Wiosny w ubiegłym roku.

więcej »
Targi STOM 2018 – medale i wyróżnienia

Jak co roku przy okazji targów STOM w Kielcach przyznawane są wyróżnienia oraz medale za najciekawsze nowości targowe oraz najładniej zaaranżowane stoiska.

więcej »
Izba Gospodarcza Przemysłu 4.0 – ważne deklaracje

Przy okazji Przemysłowej Wiosny 2018 w kieleckim ośrodku wystawienniczo–kongresowym podpisano list intencyjny w celu powołania Izby Gospodarczej Przemysłu 4.0.

więcej »
STOM 2018. Medyczny druk 3D – w którą stronę zmierzamy

Kolejny dzień konferencji na targach STOM 2018 przyniósł szereg ciekawych tematów. Duża część z nich poświęcona była medycynie, a konkretnie zastosowaniu w niej technologii druku 3D. Okazuje się, że nie jest to wcale jakaś odległa mrzonka i futurystyczna wizja, bo operacje z wykorzystaniem wydrukowanych elementów wykonuje się już także w Polsce.

więcej »
STOM 2018. Personalizacja produkcji

Produkcja zorientowana na klienta to jeden z trendów, do których przyczynia się druk 3D. Temat ten poruszany był również podczas Dni Druku 3D w Kielcach. Technologia ta rewolucjonizuje kolejne dziedziny, a co za tym idzie, wymaga zmiany podejścia do modeli biznesowych.

więcej »