Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Aktualności

Targi STOM 2019. Wystawcy zachwyceni: „To najlepsze targi w Polsce”

Tegoroczne targi STOM nie tylko zgromadziły rekordową liczbę blisko 900 wystawców, ale także pobiły rekord frekwencyjny ustanowiony przed rokiem. Choć oficjalnych statystyk jeszcze nie ma, to już teraz wiadomo, że kielecką imprezę odwiedziło blisko 15 tys. gości.

więcej »
Firma Pferd-VSM na targach STOM 2019 [WIDEO]

Podczas tegorocznej edycji Przemysłowej Wiosny jednym z wystawców była firma Pferd-VSM, która zaprezentowała na swoim stoisku gamę narzędzi do szlifowania, polerowania oraz napędy do tych narzędzi, a także udzielała wsparcia przy doborze optymalnego rozwiązania w zakresie obróbki powierzchni oraz cięcia materiałów.

więcej »
Bezpieczne mycie – prezentacje na targach STOM

Sposoby skutecznego, bezpiecznego i, co najważniejsze, ekologicznego czyszczenia m.in. elementów maszyn przy wykorzystaniu urządzeń wysokociśnieniowych, myjek ręcznych oraz naturalnych rozpuszczalników prezentowane były w ramach Akademii BIO-CIRCLE w każdym dniu "Przemysłowej Wiosny".

więcej »
O bionicznej trzustce i nie tylko – Seminarium Druku 3D po raz jedenasty

Razem z pierwszym dniem targów wystartowała kolejna edycja Seminarium Druku 3D, towarzysząca Dniom Druku 3D i targom STOM w Kielcach. Zagadnienia druku 3D cieszyły się sporym zainteresowaniem gości "Przemysłowej Wiosny" 2019.

więcej »
Kosmos na targach CONTROL-STOM

Pokazy pojazdów kosmicznych zorganizowane przez European Space Foundation i Politechnikę Świętokrzyską były jedną z atrakcji XVII Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM.

więcej »
Przedsiębiorcy chcą współpracować

Po raz kolejny podczas tegorocznych targów STOM odbyły się Bilateralne Spotkania Biznesowe organizowane przez Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. Zgromadziły ok. 40 firm zainteresowanych nawiązaniem współpracy, nie tylko z Polski, ale też np. z Ukrainy.

więcej »
Firma Wolfgripp na targach STOM 2019 [WIDEO]

Na targach STOM w Kielcach swoją ofertę prezentuje firma Wolfgripp, działająca w branży obrabiarkowej i oferująca rozwiązania z zakresu wyposażenia obrabiarek w systemy mocowania stacjonarnego detali oraz oprawek do narzędzi obrotowych. Kluczowymi firmami, które reprezentuje Wolfgripp, są: innotool, Gewefa, Nikken, König, Neidlein oraz Liebherr, której jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę. Ofertę firmy Wolfgripp można zobaczyć na stoisku A-39.

więcej »
Firma Stäubli na targach STOM 2019 [WIDEO]

Jednym z wystawców na Targach STOM jest firma Stäubli, która jest globalnym dostawcą technologii mechatronicznych w trzech obszarach działalności: złącz, robotyki i włókiennictwa. W Kielcach szwajcarska firma prezentuje m.in. złącza do sprężonego powietrza. Są to złącza bezpieczne, charakteryzujące się opcją dekompresji zarówno w trakcie rozłączania, jak i w trakcie jego podłączania. Wspomniane rozwiązania można znaleźć na stoisku G-02.

więcej »
Kontrola i zmniejszanie strat podczas targów STOM 2019

Obszary marnotrawstwa w firmach produkcyjnych to główny wątek II Regionalnego Forum Branży Metalowo-Odlewniczej, które odbyło się w drugim dniu targów STOM. Spotkanie zatytułowane „Optymalizacja produkcji i zwiększenie rentowności firmy” organizowała m.in. Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

więcej »
Najlepsze produkty i stoiska na targach STOM 2019 nagrodzone

Podczas uroczystej gali po zakończeniu pierwszego dnia "Przemysłowej Wiosny" wręczone zostały nagrody i wyróżnienia za najlepsze produkty wystawiane na targach, nowatorski styl wystąpienia targowego oraz oryginalną prezentację firmy.

więcej »
Jeden z dwóch ostatnich samolotów na świecie tylko na Dniach Druku 3D

Podczas odbywających się w ramach „Przemysłowej Wiosny” w Targach Kielce Dni Druku 3D odwiedzający mają wyjątkową i niepowtarzalną okazję, żeby zobaczyć francuski samolot myśliwski Caudron CR.714, zaprojektowany i zbudowany w 1938 r.

więcej »
„Przemysłowa Wiosna” zawitała do Kielc. Targi STOM rozpoczęte

We wtorek, w Kielcach rozpoczęły się XII Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, które potrwają czwartku. Ta branżowa impreza poświęcona narzędziom i maszynom do obróbki metali z roku na roku bije kolejne rekordy. Jak deklarują organizatorzy, w tym roku jest podobnie.

więcej »