Deutsch Version english version

Forum | Rejestracja |

Na targach

STOM 2019. Yaskawa: Roboty coraz bardziej „smart”

O tegorocznych targach STOM-Robotics i trendach na rynku robotyki opowiada Dawid Woźniak, kierownik sprzedaży Działu Robotyki w firmie Yaskawa.

więcej »
STOM 2019. CNC-Projekt: Z Kielc wracamy z podpisanymi kontraktami

O tym, co wyróżnia targi STOM, i o ofercie przygotowanej na tegoroczną ich edycję opowiada Janusz Zagórski, prezes zarządu w firmie CNC-Projekt.

więcej »
STOM 2019. igus: Oszczędność czasu i pieniędzy

O obecności na Dniach Druku 3D i rozwoju tej technologii opowiada Radomir Ochocki, dyrektor zarządzający w obszarze łożyska dry-tech w firmie igus.

więcej »
STOM 2019. NTN-SNR: Przewidzieć zużycie łożyska

O wyzwaniach stojących przed producentami łożysk w rozmowie z MM Magazynem Przemysłowym opowiada Michał Tomala, sales area manager w NTN-SNR.

więcej »
STOM 2019. Abplanalp: Dostarczamy maszyny od razu gotowe do pracy

O maszynach i rozwiązaniach prezentowanych na targach STOM, kompleksowej ofercie firmy i programach szkoleń operatorów rozmawiamy z Grzegorzem Kurzydłowskim, dyrektorem zarządzającym HAAS.

więcej »
STOM 2019. Easy Robots: Polski robot wzbudza zainteresowanie

O pierwszym polskim robocie, jego zastosowaniu i rozwoju tego projektu opowiada Michał Ziomek, właściciel firmy Easy Robots. 

więcej »
STOM 2019. Baumalog: Automatyzacja to klucz do sukcesu

O korzyściach ze stosowania zautomatyzowanych rozwiązań magazynowych i obecności na targach STOM opowiada Marcin Kozłowski, CEO w firmie Baumalog.

więcej »
STOM 2019. Eagle: Pionierzy w swojej dziedzinie

O tym, jak zwiększa się wydajność dzięki zastosowaniu laserów o mocy  12 kW i 15 kW, opowiada Marcin Ejma, właściciel firmy Eagle.

więcej »
MM Magazyn Przemysłowy w centrum targów STOM

Tradycją już staje się współpraca redakcji MM Magazynu Przemysłowego z organizatorami targów STOM w Kielcach. Trzeci rok z rzędu podczas Przemysłowej Wiosny działa MM NEWSROOM, czyli specjalnie wyodrębnione miejsce w hali E, w którym przez trzy dni trwania targów zlokalizowane jest centrum bieżących informacji o wydarzeniach targowych, miejsce pracy redakcji, wywiadów i spotkań z przedstawicielami firm, które wystawiają się na targach.

więcej »
W kierunku inteligentnych maszyn

Uniwersalne maszyny obróbcze, do niedawna jeszcze cieszące się niesłabnącym zainteresowaniem, ustępują powoli miejsca maszynom inteligentnym i spersonalizowanym, dostosowanym do pracy w przyszłościowym środowisku smart factory. W konsekwencji już niedługo obrabiarki mogą być wytwarzane głównie w krótkich seriach lub wręcz w pojedynczych egzemplarzach.

więcej »
Laser nie tylko do cięcia

Choć lasery świetnie sprawdzają się jako urządzenia do cięcia różnych materiałów, to jednak przy użyciu technologii laserowej można wykonywać również wiele innych czynności. Lasery wykorzystywane są z powodzeniem do znakowania i grawerowania niemal wszystkich materiałów, począwszy od metali i aluminium, przez drewno, papier i skórę, aż po tworzywa sztuczne.

więcej »
European Rover Challenge

European Rover Challenge to największe w Europie wydarzenie robotyczno-kosmiczne skierowane do przedstawicieli świata nauki i biznesu, sektora nowych technologii oraz szerokiej publiczności. Realizowany od 2014 r. projekt naukowo-techniczny promujący robotykę mobilną oraz kształcący kadry do przemysłu wysokich technologii składa się z trzech przebiegających równolegle części: uniwersyteckich zawodów robotów marsjańskich i pokazów profesjonalnych konstrukcji, konferencji mentoringowo-biznesowej oraz pokazów naukowo-technologicznych. 

więcej »