Akadamia Lasera

Akadamia Lasera

Inne
27.11.2014
Piekary Śląskie

Organizator: COLOP Polska sp z o.o


kontakt


O wydarzeniu

Akademia Lasera to warsztaty cyklicznie organizowane przez firmę COLOP Polska sp. z o.o. Uruchomione zostały one w 2007 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów, na usystematyzowanie wiedzy i umiejętności w zakresie technologii laserowych. Opracowaniem, wdrażaniem i realizacją projektu zajmuje się wyspecjalizowana kadra Działu Technologii Laserowych oraz specjaliści w dziedzinie marketingu. Warsztaty są skierowane do wszystkich osób zainteresowanych branżą technologii laserowych, w tym użytkowników i potencjalnych użytkowników laserów CO2.

Korzyści dla uczestnika:
- poszerzenie wiedzy na temat możliwości wynikających z posiadania urządzeń laserowych,
- inspiracja do nowych przedsięwzięć,
-znajomość najnowszych materiałów,
-nowe pomysły wykorzystania proponowanych materiałów,
-możliwość zawarcia korzystnych kontaktów,
-możliwość zakupu wybranych materiałów w promocyjnej cenie.

 

XXX już edycja warsztatów Akademii Lasera odbyła się 22-10-2014 w Piekarach Ślaskich. Spotkanie było poprowadzone przez specjalistów z Działu Technologii Laserowych, którzy podzielili się swoją wiedzą i kilkunastoletnim doświadczeniem w branży technologii laserowej, przedstawili zaawansowane metody obróbki materiałów CO2, nowości materiałowe oraz pomysły wykorzystania bezpiecznej i prawidłowej pracy z laserem. Podczas warsztatów został zaprezentowany ploter laserowy CO2 Universal Laser Systems oraz znakowarka laserowa Lotus.

 

Uczestnicy warsztatów poznawali nie tylko techniczne aspekty związane z pracą laserów, ale przede wszystkim, obserwując ogromną ilość zastosowań, uzyskiwali podpowiedź w kwestii rozwoju usług, poszerzenia oferty, podniesienia swojej pozycji konkurencyjnej.

 

Podczas spotkania zostały pokazane przykłady grawerowania, cięcia, znakowania na różnych materiałach, m.in. w kamieniu, ceramice, drewnie, tkaninie i skórze. Zostały przedstawione sposoby grawerowania fotografii na dowolnej powierzchni. Dużym zainteresowanie wśród uczestników cieszyło się znakowanie laserem świeżych owoców.

 

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów Akademii Lasera, która odbędzie się 28.11.2014 r w Piekarach Śląskich

http://www.lasery.pl/index.php/akademia-lasera.html

Branże