Warsztaty ABB FlexFinishing  "Siła robotów pod kontrolą!"

Warsztaty ABB FlexFinishing "Siła robotów pod kontrolą!"

Szkolenie
13.04.2015
Aleksandrów Łódzki

Organizator: ABB sp. z o.o.


kontakt


O wydarzeniu

Flex Finishing to dział firmy ABB, który rozwija pakiety funkcyjne oparte o technologię Force Control, wykorzystywaną w operacjach i zadaniach związanych ze szlifowaniem odlewów, gratowaniem krawędzi czy polerowaniem powierzchni o niepowtarzalnym kształcie.

 

Technologia Force Control ma zastosowanie w miejscach, gdzie wykonywane są zadania związane z obróbką wykończeniową, które wymagają ogromnych nakładów pracy ludzkiej. Ręczne szlifowanie, gratowanie, czy polerowanie nie zawsze zagwarantować może powtarzalność produktów końcowych. Dlatego też, do tego typu prac wykorzystuje się roboty przemysłowe. Do pewnego momentu roboty w operacjach szlifowania, gratowania czy obróbki odlewów programowano definiując każdą pozycję robota. Roboty poruszały się wzdłuż zdefiniowanych trajektorii i z zadaną prędkością, a ewentualne różnice w wymiarach obrabianego detalu niwelowano stosując podatne narzędzia i specjalne uchwyty obróbkowe.
Rozwiązania te były mało elastyczne, a roboty ze względu na możliwe uszkodzenie materiału obrabianego, programowano do pracy z mniejszą prędkością, ograniczając tym samym wydajność całego procesu. Rewolucyjny system wprowadzony przez ABB, czyli szereg pakietów funkcyjnych opartych o Force Control zawiera elementy, dzięki którym roboty do procesów obróbczych stają się uniwersalnymi narzędziami.

Warsztaty zostaną podzielone na dwie części:

  • teoretyczną, podczas której specjaliści z ABB Polska oraz ABB Austria opowiedzą o technologii, jej zastosowaniu i zaletach,
  • praktyczną, w trakcie której odbędą się pokazy rozwiązania, sprzętu działu Flex Finishing ABB, a także w trakcie której Goście będą mieli możliwość przyjrzenia się pracy robotów ABB wykorzystujących technologię Force Control.
Branże