IT w przemyśle

Miliardowe inwestycje w Internet rzeczy

Szacuje się, że do końca obecnej dekady inwestycje w Internet rzeczy wyniosą 250 mld euro. Nie bez powodu zjawisko to nazywane jest „kolejną rewolucją przemysłową”. Eksperci prognozują, że następnym krokiem może być komunikowanie się z urządzeniami myślami, czyli „Internet ludzi”.

więcej »
Polska staje się liderem w dziedzinie nauki o danych

Do 2020 r. wartość cyfrowych profili wszystkich internautów z Unii Europejskiej wyniesie niemal bilion euro. Wraz ze wzrostem korzystania z internetu pojawił się problem nadmiernej liczby danych, które dziś nazywane są big data.

więcej »
Czym jest Smart Contract?

Smart Contract to kolejny krok w postępie, jaki dokonuje się w technologii blockchain, polegający na przejściu z protokołu transakcji finansowych do uniwersalnego narzędzia, które w sposób zautomatyzowany będzie wdrażać warunki umów, minimalizując ryzyko błędu i manipulacji.

więcej »
Digitalizacja zmieni wszystko

Podczas zakończonych już targów ITM Polska MACH-TOOL w Poznaniu firmy Siemens i Kuka na wspólnym stoisku zaprezentowały swoją wizję realizacji koncepcji Industry 4.0.

więcej »
Bosch Rexroth stawia na produkcję zintegrowaną w sieci

W ciągu ostatniego roku firmie Bosch Rexroth udało się praktycznie zrównoważyć gwałtowne spadki w branżach przemysłowych uzależnionych od surowców naturalnych, dzięki zaangażowaniu w rynek aplikacji mobilnych oraz automatyzację przemysłu. Również w Polsce, pomimo ciężkiej sytuacji w górnictwie i metalurgii, lokalna spółka Bosch Rexroth zwiększyła swoje przychody o 9%. 

więcej »
Wciąż brakuje programistów. Może warto się przebranżowić?

Wysokie wynagrodzenie, stabilność zatrudnienia, zachęcające świadczenia dodatkowe – to wszystko powoduje, że praca w branży IT jest bardzo atrakcyjna. Mimo tego na polskim rynku ciągle brakuje programistów. W ubiegłym roku deficyt wynosił ok. 50 tys. pracowników. Niedobór ten będzie rósł. Nie dziwi zatem, że coraz więcej osób niemających wykształcenia informatycznego decyduje się przebranżowić i zostać programistą. Jak to zrobić?

więcej »
Nowa wizja automatyzacji przedsiębiorstw

Red Hat przedstawił swoją wizję automatyzacji przedsiębiorstw w oparciu o Ansible – otwartą, prostą, bezagentową i dającą ogromne możliwości platformę do automatyzacji IT.

więcej »
Firmy zmagają się z deficytem dostępności w branży IT

82 proc. przedsiębiorstw zmaga się z tak zwanym „deficytem dostępności”, czyli różnicą między potrzebami użytkowników a możliwościami ich zaspokojenia przez dział IT. Nieplanowane przestoje w obszarze IT kosztują przedsiębiorstwo średnio 21,8 mln dol. rocznie, co oznacza wzrost o 36 proc. w porównaniu z wynikami ubiegłorocznego raportu.

więcej »
Integracja procesów w firmie Freeform Technology 

Firma Freeform Technology dzięki rozwiązaniom Siemens PLM Software w krótkim czasie dostarcza komponenty najwyższej jakości.

więcej »
Przemysłowy Internet Rzeczy już za 3 lata będzie wart 20 mld dolarów

Dane z najnowszego raportu Markets&Markets IoT in Manufacturing Market - Global Forecast do 2021 nie pozostawiają złudzeń. Wkraczamy w erę, w której maszyny będą się ze sobą komunikowały bez udziału człowieka. Jak wskazują prognozy, do 2021 roku rynek przemysłowego Internetu Rzeczy będzie rósł średnio o 27% rocznie i osiągnie wartość ponad 20 mld dolarów. To aż trzy razy więcej niż obecnie.

więcej »
Najważniejsze wyzwania stojące przed Industrial IoT

Wszechobecność sieci Ethernet, rosnące możliwości komunikacyjne sensorów, urządzeń wykorzystywanych do automatyzacji procesów wytwórczych, a także coraz większa ich popularność na dobre odmieniły oblicze przemysłu, jaki znaliśmy do tej pory.

więcej »
Firmy inwestują w wirtualną rzeczywistość

Kolejne miesiące na rynku IT upłyną pod znakiem wirtualnej rzeczywistości, internetu rzeczy i machine learningu. Po nowe technologie coraz częściej sięgają firmy, które w ten sposób chcą zwiększać efektywność pracowników i eliminować błędy. 

więcej »