Logistyka

Trwa magazynowa hossa

Rynek magazynowy w naszym kraju bije kolejne rekordy. W 2016 r. w Polsce podpisano umowy najmu na ponad 3 miliony mkw. To najwyższy wynik w historii tego rynku.

więcej »
Panattoni BTS Bydgoszcz dla sieci Carrefour

Panattoni Europe zbuduje centrum logistyczne dla firmy Carrefour Polska. Inwestycja o charakterze BTS będzie liczyć ponad 38 000 mkw. i powstanie w Bydgoszczy. Symboliczne wkopanie pierwszej łopaty odbyło się 11 sierpnia.

więcej »
Polski rynek magazynowy coraz większy

Aż 1 312 000 mkw. magazynów wynajęły firmy w okresie od początku stycznia do końca czerwca 2016. To najlepsze pierwsze półrocze w historii rynku.

więcej »
Inteligentne łańcuchy dostaw oraz IoT w przemyśle

Przez ponad sto lat model produkcji oraz łańcuch dostaw pozostawały w dużym stopniu niezmienione. Jednak w ostatnich latach pojawia się coraz więcej sygnałów wskazujących, że rewolucja w łańcuchu dostaw wreszcie nadchodzi.

więcej »
Rośnie rynek małych samolotów

Polacy wykazują coraz większe zainteresowanie małymi samolotami, tzw. wiatrakowcami. Interesują się nimi już nie tylko służby jak policja, straż graniczna czy wojsko, lecz także biznesmeni oraz coraz częściej również osoby fizyczne.

więcej »
Jakich wózków widłowych potrzebują firmy w Polsce

Analiza zapytań złożonych w jednym z głównych serwisów łączących osoby poszukujące produktów i usług z ich dostawcami pokazała, że polskie firmy szukują najczęściej wózków czołowych, używanych, z udźwigiem do dwóch ton.

więcej »
Trzy rzeczy o zaspokajaniu potrzeb klientów, których sprzedawcy mogą się nauczyć od specjalistów logistyki 

Klientom podoba się coraz większa liczba możliwości oferowanych przez sprzedawców, takich jak kupowanie w sieci i odbiór w sklepie, dostawa tego samego dnia i płatności online w punkcie sprzedaży. Wiąże się z tym coraz większa presja na sprzedawców, aby zaspokajać nowe potrzeby konsumentów nowej ery.

więcej »
Zbyt mały napływ nowych kierowców problemem dla logistyki

Dynamiczny rozwój krajowej branży transportu i logistyki powoduje, że gwałtownie rośnie zapotrzebowanie na kierowców. W branży zatrudnionych jest ok. 700 tys. kierowców, z czego prawie połowa ma powyżej 65 lat. Co roku potrzeba kolejnych 30 tys. osób, ale chętnych jest zbyt mało, mimo że praca jest od ręki.

więcej »
Czas na intermodal

Po kilku latach zaostrzającego się kryzysu rynek kolejowych przewozów towarowych odnotował w tym roku pierwsze nieśmiałe wzrosty.

więcej »
Włącz "tryb oszczędny" w magazynie

Szukanie oszczędności w procesach magazynowania i transportu wewnętrznego powinno być priorytetem kadry zarządzającej.

więcej »
Rekordowo dobry czas dla rynku nieruchomości przemysłowych

Rekordowo wysoki popyt sprawił, że wskaźnik niewynajętej powierzchni spadł w ciągu roku z 10 proc. do nieco ponad 6 proc.

więcej »
To będzie dobry rok dla rynku magazynowego

Szacuje się, że wartość transakcji inwestycyjnych na polskim rynku magazynowym w 2015 r. zmniejszyła się o blisko 240 mln euro w porównaniu do roku 2014 i wyniosła ok. 500 mln euro. Inwestorzy chcą dalej kupować u nas magazyny, problemem jest to, że ich brakuje. Co przyniesie nowy rok?

więcej »