Logistyka

Rozwój e-commerce a branża magazynowa

E-commerce odgrywa coraz większą rolę nie tylko w strefie gospodarczej, ale także w branży magazynowej. Szacuje się, że w ciągu roku zwiększy się skala dostarczanych przesyłek zamawianych ze sklepów on-line aż o 70%. Wraz z rozwojem gałęzi e-commerce przewiduje się podwyżki cen dostaw w skali 7–10%.

więcej »
Autonomiczny samolot Elroy Air samodzielnie odbiera kontenery

Firma Elroy Air opracowała hybrydowo-elektryczny samolot przeznaczony do startu i lądowania, który może przewozić ponad 136 kg ładunku na dystansie do 480 km - to odpowiednia odległość do zastąpienia niektórych średniopasmowych tras towarowych.

więcej »
Jak będą wyglądać magazyny przyszłości?

Colliers International w ramach serii filmów Future Talks by Colliers opublikowała czwarty odcinek pt. Magazyny przyszłości. Zaproszeni eksperci wypowiadają się w nim m.in. na temat wyglądu powierzchni magazynowych jutra, wykorzystywanych w nich nowoczesnych technologii oraz tego, jak zmieni się rola pracujących tam ludzi. Film jest dostępny na blogu Colliers International – Human Centered.

więcej »
Nowa umowa firm FM Logistic oraz Unilever we Francji

W ramach nowej umowy spółka FM Logistic będzie świadczyła usługi przyjmowania, magazynowania i realizowania zamówień oraz usług co-packingowych dla produktów Unilever Personal Care na platformie logistycznej w Crépy-en-Valois, która znajduje się około 70 km na północ od Paryża. Umowa obejmuje również transport niektórych produktów na zlecenie Unilevera.

więcej »
W jaki sposób e-commerce zmienia polski rynek magazynowy?

Rozwój e-handlu ma coraz większy wpływ na rozwój sektora nieruchomości przemysłowych. Źródła należy doszukiwać się w zmianie naszych przyzwyczajeń zakupowych – popularyzacja e-commerce zrewolucjonizowała operacje logistyczne w magazynach. 

więcej »
Ceva Logistic z nową siedzibą we Francji

Ceva Logistics, firma zajmująca się logistyką, ogłosiła otwarcie nowej siedziby, która mieści się w Marsylii, południowym regionie Sud we Francji. Nowoczesne biura pomieszczą całą kadrę zarządzającą wyższego szczebla oraz kluczowych członków globalnego zespołu operacyjnego.

więcej »
Bezpieczeństwo i zabezpieczenia w magazynie

Bezpieczeństwo w magazynach stanowi kluczowy element dla zarządzających i właścicieli hal magazynowych. Wszystkie procedury związane z zachowaniem szczególnej ostrożności muszą być przestrzegane, aby żaden pracownik nie ucierpiał. Dodatkowo, należy pamiętać jak istotne jest pilnowanie czasu pracy, odpowiednie zasoby oraz infrastruktura przemysłowa, które mają ułatwić działania i podwyższyć produktywność. 

więcej »
Procesy projektowania szaf zabezpieczeń rozdzielni wysokich napięć

Głównym punktem wyjścia do wyznaczania nowych kierunków rozwoju jest zrozumienie obecnie obowiązujących standardów oraz wynikających z nich ograniczeń. Znajomość branży i otoczenia biznesowego często staje się istotniejsza niż czysta wiedza o produktach, ponieważ dla użytkownika końcowego liczy się przede wszystkim stworzenie unikalnego rozwiązania. Powyższa reguła doskonale wpisuje się w realia związane z procesami projektowania stacji elektroenergetycznych WN/SN. 

więcej »
Zmiany na polskich lotniskach. Pomogą roboty

Światowe lotniska coraz częsciej korzystają z najnowszych technologii. Port lotniczy w Warszawie wprowadza bramki biometryczne. W przyszłości możliwe będzie także wykorzystanie inteligentnych robotów i wirtualnych asystentów, którzy przejmą część obowiązków na lotniskach.

więcej »
Remmert przedstawia kompleksowe rozwiązania przepływu materiałów

Tegoroczne targi Blachexpo 2019 odbywające się w Stuttgarcie będą gościć wiele wartościowych wystawców. Remmert zaprezentuje kompleksowe rozwiązania przepływu materiałów, które mogą być rozbudowywane modułowo wraz z rosnącymi potrzebami produkcyjnymi klientów. 

więcej »
Dobór wyposażenia magazynowego

Od czego zacząć optymalizację przestrzeni magazynowej, jak wybrać odpowiednie systemy i regały magazynowe, na co należy zwrócić szczególną uwagę – na te pytania odpowiadają producenci i dystrybutorzy rozwiązań intralogistycznych działający na polskim rynku.

więcej »
Magazynowe rewolucje

Logistyka 4.0 to rozwiązanie dla każdej firmy, która chce wyznaczać trendy i już dziś zbudować silną pozycję na rynku. Rewolucja przemysłowa widoczna jest w niemal każdym obszarze sektora logistycznego, co najlepiej widać w magazynach.

więcej »
Nowe wyzwania dla logistyki wewnątrzzakładowej

Logistyka wewnątrzzakładowa przedsiębiorstw produkcyjnych stoi przed wieloma nowymi wyzwaniami. Systemy transportu samojezdnego mogą zapewnić niezbędną elastyczność i przejrzystość. Wprowadzając ActiveShuttle, firma Bosch Rexroth wkracza w nową erę systemów transportu samojezdnego. System ten oferuje solidny, wydajny i w pełni zautomatyzowany transport ładunków do 260 kg. 

więcej »
Dla lepszej identyfikacji

Znakowanie przewodów i kabli, ale również różnego rodzaju urządzeń elektrycznych oraz szaf sterowniczych, listw zaciskowych czy końcówek kabli to absolutna konieczność w celu zapewnienia bezpieczeństwa oraz łatwej lokalizacji i identyfikacji wszystkich elementów często dość skomplikowanej instalacji elektrycznej, bez czego każda naprawa czy nawet okresowy przegląd stałyby się skomplikowanymi czynnościami.

więcej »
Czynnik ludzki niezbędny w transporcie i logistyce

Automatyzacja przynosi wiele korzyści dla sektora dostaw, transportu i logistyki. Jej rozwój oznacza, że pojawiają się nowe technologie i rozwiązania znacząco usprawniające procesy transportu towarów. Wraz z upowszechnianiem się koncepcji takich jak Przemysłowy Internet Rzeczy do użytku wchodzą automatyczne technologie, które znacząco optymalizują procesy rejestrowania i zarządzania danymi, co przekłada się na większą transparentność i produktywność oraz optymalizację kosztów w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych. Wobec tych niewątpliwych korzyści pojawiają się jednak wątpliwości o los pracowników.

więcej »
Jak logistyka 4.0 rozwija się w Polsce?

Digitalizacja i związane z nią nowe technologie, takie jak: automatyzacja, internet rzeczy połączony ze sztuczną inteligencją, rozszerzona rzeczywistość, praca w chmurze i big data, wręcz zrewolucjonizowały logistykę przemysłową.

więcej »
Magazyny na drodze 4.0

Automatyzacja w obszarze magazynowania to w krajach zachodnich jeden z wiodących trendów ostatnich lat. Polskie przedsiębiorstwa jednak dopiero zaczynają na poważnie interesować się rozwiązaniami z tego obszaru. Swoimi obserwacjami dotyczącymi rozwoju automatyki magazynowej w Polsce podzielili się działający na tym rynku przedsiębiorcy.

więcej »