Zarządzanie przedsiębiorstwem

Firma 4.0, czyli firma przyszłości

Prognozy specjalistów z dziedziny HR nie pozostawiają złudzeń – przedsiębiorcy muszą skupić się na wprowadzeniu realnych zmian w organizacjach w odpowiedzi na toczące się na całym świecie transformacje społeczne i gospodarcze. Takie wnioski zostały postawione w tegorocznym raporcie firmy Deloitte „Global Human Capital Trends 2019”. 

więcej »
Famed Żywiec dokonał inwestycji w Chinach

Famed Żywiec nawiązał współpracę joint venture z Fam Beijing - firmą, która wprowadziła do Chin czołowego europejskiego producenta sprzętu szpitalnego. Famed, na tym strategicznym dla siebie rynku, generuje niemal 20% rocznych przychodów sprzedaży eksportowej.

więcej »
Nowe projekty wiatrowe i fotowoltaiczne

Pod koniec czerwca rząd przyjął nowelizację ustawy o OZE. Teraz projekt trafi do sejmu. Głównym celem projektu jest fakt, aby został on ostatecznie uchwalony przed przerwą wakacyjną, która zaczyna się 19 lipca. Po ewentualnych zmianach na etapie prac parlamentarnych i podpisaniu przez prezydenta, przepisy mają wejść w życie 14 dni po ich ogłoszeniu.

więcej »
Coraz bliżej połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos

​PKN Orlen złożył w Komisji Europejskiej formalny wniosek o zgodę na przejęcie kapitałowe Grupy Lotos. Finalizacja procesu pozwoli na stworzenie jednego silnego gracza z międzynarodowym potencjałem, zintegrowanego wewnętrznie, jeszcze bardziej liczącego się na rynku dostaw ropy.

więcej »
Rozwój cyfrowej transformacji przyśpiesza

Cyfrowa transformacja w firmach przyśpiesza – aż dla 94% ankietowanych menedżerów jest to najważniejszy cel strategiczny ich organizacji. Ponad połowa z nich widzi inwestycje w technologie związane z Przemysłem 4.0 i Industrial Internet of Things  jako sposób udoskonalenia procesów, które już trwają w ich firmach. Aby jednak wszyscy mogli odnieść korzyści z transformacji cyfrowej, jej uczestnicy powinni ze sobą współpracować. 

więcej »
Kiedy pracownicy opuszczą firmę? Można spekulować

Z dnia na dzień świat korporacyjny staje się coraz bardziej niezwykły. Nie dziwi więc fakt, że wraz ze wzrostem popularności sztucznej inteligencji firmy wykorzystują ją do zwiększenia wydajności i automatyzacji zadań.

 

więcej »
Wdrażanie strategii Przemysłu Przyszłości

Polski przemysł nie wykorzystuje jeszcze w pełni możliwości, jakie daje cyfryzacja. O ile pod względem e-administracji nie zostajemy w tyle, to na tle europejskiej konkurencji słabo wypadają przedsiębiorstwa. Pomóc to zmienić może Platforma Przemysłu Przyszłości, dzięki której ma powstać ekosystem wspomagania transformacji. 

więcej »
Wdrażanie przemysłu 4.0 wyzwaniem dla wszystkich

Dynamiczny rozwój branży internetu przyczynił się do powstania innowacyjnych rozwiązań w zakresie automatyki przemysłowej. Wdrożenie idei stojących za czwartą rewolucją przemysłową zmieni priorytety rządzące procesami produkcyjnymi, wysuwając na pierwsze miejsce potrzeby człowieka – zarówno po stronie klienta, jak i dostawcy usług. 

więcej »
Orderfox zwiększa strukturę sprzedaży

Oliver Lödl, który zatrudniony jest na stanowisku Chief Sales Officer, będzie od teraz odpowiedzialny za dalszy rozwój i ekspansję globalnych struktur sprzedaży i międzynarodowej sieci partnerów handlowych oraz za tworzenie kolejnych partnerstw.

więcej »
Nowy dyrektor operacyjny w NSK

Na początku lutego dr Ulrich Nass objął stanowisko dyrektora operacyjnego w firmie NSK Europe. Nominacja ta stanowi odzwierciedlenie ambicji spółki w budowaniu strategii rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

więcej »
Państwo przyjazne przedsiębiorcom?

Była Konstytucja Biznesu, Pakiet MŚP, 100 Zmian dla firm... Teraz rząd wprowadza ok. 70 zmian dla małych przedsiębiorców w ramach Pakietu Przyjazne Państwo. Eksperci chwalą większość pomysłów, ale zwracają uwagę na pewne niedociągnięcia.

więcej »
Zrównoważony rozwój jako warunek sukcesu

Danfoss, światowy lider rynku technologii chłodnictwa, klimatyzacji, ogrzewania i napędów elektrycznych, opublikował raport zrównoważonego rozwoju za rok 2018.

więcej »