10 lat rozmów komórkowych na pokładach samolotów

telefon, samolot, rozmowa w samolocie, wi-fi © emirates

Udostępnij:

Minęło właśnie 10 lat od kiedy przeprowadzono pierwszą rozmowę z telefonu komórkowego z samolotu. Odbyło się to 20 marca 2008 r w czasie lotu z Dubaju do Casablanki. Jako pierwsza linia na świecie taką możliwość wprowadziły linie Emirates.

Przez 10 lat na pokładach samolotów tej linii przeprowadzono ponad 2,8 mln rozmów. Milion z nich stanowiły rozmowy odebrane przez pasażerów samolotów. Najdłuższa rozmowa trwała w czasie lotu do Dubaju z Orlando i trwała, bagatelka, 3 godziny i 50 minut a przeprowadzono ją w lutym tego roku. Przez 10 lat pasażerowie wysłali lub odebrali 87 mln SMS-ów. Warto dodać, że rozmowy z pokładów samolotów mają wyższe, niż operatorów, cenniki.


Linie Emirates mają rozbudowane usługi telekomunikacyjne i system rozrywki pokładowej. Oprócz możliwości korzystania z telefonu komórkowego na pokładzie od 2008 r., przewoźnik zamontował ekrany telewizyjne w każdym fotelu we wszystkich samolotach swojej floty już w 1992 r. W  systemie rozrywki pokładowej ice pasażerowie znajdą ponad 3,5 tys. kanałów, w tym przeszło 700 filmów z całego świata.

Linie Emirates inwestują także w usługi internetowe i telewizji na żywo. Przeszło 70% samolotów Emirates oferuje dostęp do usługi Live TV, w tym wszystkie Boeingi 777-200LR i 777-300ER. Bezprzewodowy Internet znajduje się na pokładzie ponad 98% całej floty, m.in. we wszystkich Airbusach A380 oraz Boeingach 777-300ER i 777-200LR. We wszystkich klasach pasażerowie mają dostęp do bezprzewodowego Internetu w ramach bezpłatnego pakietu 20 MB danych. Każdego miesiąca z pokładowego Wi-Fi korzysta blisko milion osób.


TOP w kategorii
 Źródło: Emirates

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również