15-lecie firmy TFM na rynku

TFM, maszyny i urządzenia © TFM

Udostępnij:

W 2019 r. firma Technologie Formowania Metali będzie obchodzić 15-lecie swojej działalności. Zanim jednak przyjdzie pora na świętowanie tego wydarzenia, czas spojrzeć na mijający rok, w którym działo się bardzo dużo – i w kraju, i w Europie. 

Jak co roku, także w 2018 r. firma TFM uczestniczyła w najważniejszych krajowych imprezach branżowych. Sezon targowy wraz z pierwszymi tygodniami wiosny rozpoczął się podczas Stom-Tool w Kielcach, gdzie zaprezentowane zostały prasy do obróbki blach, w tym m.in. serwo-elektryczna prasa krawędziowa Bluebender portugalskiej firmy Adira, prasa mimośrodowa o nacisku 45 ton włoskiego producenta MA.TE oraz szereg giętarek do rur profili.Czerwiec to z kolei targi ITM w Poznaniu i prezentacja szerokiej oferty maszyn: giętarek trzpieniowych, beztrzpieniowych i trójrolkowych oraz pras i zwijarek do obróbki blach.

W listopadzie natomiast TFM zadebiutował na Międzynarodowych Targach Innowacyjnych Rozwiązań Przemysłowych Warsaw Industry Week. Firma zaprezentowała tam po raz pierwszy nową maszynę z oferty – precyzyjną czterowalcową zwijarkę do blachy ze sterowaniem CNC włoskiej marki Flexo.

Targi w Europie

W ubiegłym roku odbyły się dwa ważne wydarzenia na arenie międzynarodowej, na których nie zabrakło również firmy TFM. Targi Wire & Tube w Dusseldorfie to jedno z najbardziej znaczących światowych wydarzeń, na którym spotykają się czołowi przedstawiciele branży obróbki rur i drutów. Wspólnie z firmą Nicemach, której TFM jest oficjalnym dystrybutorem w Europie, zaprezentowano ofertę giętarek do drutu. Podobnie jak w przypadku innych wydarzeń, także tutaj osoby odwiedzające stoisko miały możliwość rozmów ze specjalistami na temat formowania drutu w 3D, mogły również na żywo sprawdzić pracę wybranych modeli urządzeń.

Z kolei z zainteresowanymi najnowszymi możliwościami formowania blach fachowcy TFM spotkali się w Hanowerze podczas październikowych targów EuroBlech. Swoje maszyny wystawiali tutaj producenci, z którymi TFM współpracuje już od wielu lat: Adira – portugalski producent pras krawędziowych, nożyc gilotynowych i laserów, Garboli – włoski producent szlifierek, Hidroliksan – turecki producent pras hydraulicznych oraz MA.TE – włoski producent pras mimośrodowych.Dni otwarte

Po raz pierwszy w swojej historii TFM zorganizowało Dni Otwarte. Celem wydarzenia, które miało miejsce w dniach 2–4 października w siedzibie firmy, było przybliżenie odwiedzającym zagadnień związanych z działalnością firmy – technologiami formowania metali. Na gości czekało ponad 20 gotowych do pracy maszyn do obróbki rur, profili, drutu i blach. Oprócz możliwości zapoznania się z zaletami prezentowanych urządzeń odwiedzający mieli również okazję do przeprowadzenia ich testów pod okiem specjalistów z działu technicznego TFM. Wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i wszystko wskazuje na to, że będzie stałym elementem w kalendarzu imprez branżowych.

1000. instalacja

Rok 2018 będzie też kojarzył się z wielkim sukcesem i magiczną liczbą – 1000. instalacją maszyny u klienta! Już u ponad 800 przedsiębiorstw z Polski i krajów europejskich pracują dostarczone przez TFM przemysłowe maszyny i urządzenia.

Certyfikacja ISO

Dopełnieniem wydarzeń 2018 r. było także uzyskanie certyfikatu potwierdzającego zgodność wdrożonego systemu zarządzania jakością z normą ISO 9001:2015. Pozytywnie zakończony proces certyfikacji oraz otrzymanie stosownego dokumentu stanowi potwierdzenie tego, że świadczone przez TFM usługi – „Sprzedaż i serwis maszyn do obróbki metali. Projektowanie i produkcja oprzyrządowania” – odznaczają się najwyższą troską o jakość i niezawodność oraz pełnym zaangażowaniem.

Źródło: TFM

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również