166 nowych polimerów trybologicznych

igus, polimery © igus

Udostępnij:

Jeszcze nigdy wcześniej tworzywa sztuczne nie były tak szeroko używane do zastosowań ruchomych. W roku 2016 firma igus wyprodukowała w Kolonii 1,2 miliarda elementów z tworzyw sztucznych i sprzedała je odbiorcom z całego świata.

Tylko w tym roku firma Igus zaprezentowała 166 nowych produktów do zastosowań ruchomych, od kół zębatych z tworzywa sztucznego wykonanych na drukarce 3D i cechujących się znakomitą żywotnością, po system odciążenia przewodów inspirowany biologią.Koszty w dół, żywotność w górę!

Wszystkie tworzywa do zastosowań ruchomych są opracowywane tak, aby przyczyniały się do obniżenia kosztów oraz wydłużenia żywotności urządzeń. Wynika to z faktu, że zastosowania polimerów trybologicznych w przemyśle mogą nadal być poszerzane. Uniwersalne tworzywo iglidur G1 do łożysk ma dwukrotnie większą żywotność przy porównywalnej cenie. Tak jak w przypadku wszystkich produktów do łożysk, żywotność łożyska kulkowego z tworzywa sztucznego można obliczyć on-line, przy czym trwałość bezsmarowych łożysk jest nawet dziesięciokrotnie większa, niż przed pięciu laty.

Źródło: igus

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również