26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm pod hasłem Przemysłu przyszłości

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm © KARR

Udostępnij:

26. Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm odbędzie się 27 listopada 2019 roku w Karpaczu pod hasłem przemysłu przyszłości, który ma być szansą dla przedsiębiorców. Zapisy ruszają we wrześniu. 

Polsko-Niemiecko-Czeskie Forum Kooperacji Firm to doskonała okazja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe. W wydarzeniu od lat biorą przedstawiciele branży: IT, metalowej, budowy maszyn i automatyki przemysłowej.Tegoroczne Forum Kooperacji Firm będzie składać się z dwóch części: seminaryjnej i giełdy Kooperacyjnej. Podczas tej drugiej odbędą się rozmowy bilateralne (B2B) pomiędzy przedsiębiorcami oraz jednostkami rozwojowo-badawczymi.

Forum organizowane jest w ramach projektu DigiNetPolSax, współfinansowanego z Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020. Projekt DigiNetPolSax ma intensyfikować powiązania gospodarcze, a także wspierać podmioty w przeprowadzaniu procesów związanych z digitalizacją przedsiębiorstw u progu czwartej rewolucji przemysłowej. Stąd temat tegorocznego Forum - „Przemysł przyszłości – szansą dla przedsiębiorców”.

Prelekcje

Zwiększenie wydajności, nowe technologie, integracja systemów. Z tym muszą się zmierzyć przedsiębiorcy chcący sprostać wyzwanym Przemysłu 4.0. O tym jak do tego podejść opowie - Andrzej Soldaty – Prezes Zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości.

Ale Przemysł 4.0 dotyczy nie tylko technologii, ale też nowych sposobów pracy i roli ludzi w przemyśle. O „Kulturze efektywności firmy” opowie Jacek Rokoczy – Prezes Zarządu BPower2 Sp. z o.o.

Dzięki usieciowieniu i wymianie danych, przedsiębiorstwa mogą produkować bardziej ekonomicznie i szybciej reagować na indywidualne potrzeby klientów. O tym „Jak przygotować fabrykę do produkcji przyszłości” opowie - Frank Bölstler / Andreas Strauch – Prezes camLine Dresden GmbH.Panel dyskusyjny

Rozwój przemysłu przyszłości to też konieczność zabezpieczenie przepływu danych, ochrona przed cyberatakami oraz umiejętność zachowania równowagi pomiędzy safty i security, tj. bezpieczne współdziałanie człowieka i maszyny. O tym rozmawiać będą eksperci podczas panelu dyskusyjnego.

Giełda B2B

Rozmowy kooperacyjne, które w 26 - letniej historii przyczyniły się do tysięcy rozmów, kontaktów handlowych, a w konsekwencji współpracy. Ubiegłoroczne 25. Polsko-Niemiecko-Czeskim Forum Kooperacji Firm było rekordowe. W giełdzie B2B wzięło udział ponad 130 firm. Tym samym odbyło się ponad 400 rozmów kooperacyjnych.

Projekt realizowany jest w partnerstwie z Saksońską Agencją Wspierania Gospodarki, Centrum Technologii i Innowacji w Bautzen oraz Hochschule Zittau/Görlitz.

Źródło: KARR

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również