350-lecie firmy Merck

Preview
Merck
Reklama
Reklama

Przełomowe terapie w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych. Ponad 300 tysięcy produktów z obszaru life science. Ciekłe kryształy wykorzystywane w produkcji smartfonów i telewizorów oraz pigmenty stosowane w branży kosmetycznej. Stoi za tym jedna i ta sama organizacja – Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, obchodząca w tym roku 350-lecie istnienia na świecie, a obecna na polskim rynku od ponad 25 lat.

Historia firmy Merck liczy sobie 350 lat – w tym czasie mała apteka założona w Darmstadt w Niemczech w 1668 r. przeobraziła się w globalną wiodącą firmę naukowo-technologiczną. Merck jest jednym z pionierów branży opartej na badaniach naukowych, od początku istnienia będąc częścią środowiska naukowego i jego bliskim partnerem. Zróżnicowany portfel biznesowy pozwala firmie w dynamiczny, wielowymiarowy sposób odpowiadać na problemy codzienności, ale i  tworzyć rozwiązania dla przyszłych pokoleń.

Reklama

Merck wymyka się standardowej klasyfikacji. Jako firma głęboko zakorzeniona w nauce tworzy wysokiej jakości technologie, poprawiające jakość życia w każdym jego aspekcie. Od 350 lat ciekawość jest naszą siłą do dostarczania najlepszych rozwiązań pacjentom, konsumentom i klientom. Doceniając tradycję oraz osiągnięcia poprzednich pokoleń, możemy cieszyć się z naszej dzisiejszej pozycji na rynku oraz wyobrazić sobie następne 350 lat naszego istnienia – zarówno na świecie, jak i w Polsce – mówi Selen Zeydanli Bisson, prezes zarządu Merck.

Merck jest obecny w Polsce od ponad 25 lat. Aktualnie prowadzi działalność biznesową w ramach trzech spółek (w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu), oferuje innowacje rozwiązania, realizuje badania kliniczne z udziałem polskich pacjentów i dysponuje dynamicznie rozwijającym się Centrum Usług Biznesowych.

Działalność Merck w ramach sektora ochrony zdrowia (Healthcare) koncentruje się na oferowaniu innowacyjnych terapii wspierających pacjentów i lekarzy w ich walce z chorobami, szczególnie w obszarach: onkologii, immunoonkologii, neurologii, immunologii, diabetologii, kardiologii i endokrynologii.

Na całym świecie 2,5 mln, a w Polsce około 50 tys. osób choruje na stwardnienie rozsiane (SM) – przewlekłą chorobę ośrodkowego układu nerwowego. Firma Merck od dawna zajmuje się opracowywaniem leczenia chorób neurodegeneracyjnych, takich jak SM. Działalność badawczo-rozwojowa firmy skupia się na tworzeniu nowych opcji terapeutycznych oraz oferowaniu rozwiązań dla niezaspokojonych dotąd potrzeb pacjentów.

Reklama

W obrębie sektora life science Merck zapewnia naukowcom i badaczom materiały laboratoryjne, technologie i usługi, dzięki którym badania naukowe oraz produkcja biotechnologiczna i farmaceutyczna są prostsze, szybsze i bezpieczniejsze. Portfolio life science zawiera ponad 300 tys. produktów, w tym rzadkie na rynku komponenty produkcyjne oraz unikalne technologie.

Merck posiada jedno z najobszerniejszych portfolio w branży life science. W Polsce z oferowanych produktów korzystają wszystkie laboratoria działające w obszarze badań i rozwoju czy też kontroli jakości. Co więcej, na surowcach oferowanych przez Merck pracuje około 90 proc. uczelni.

Sektor zaawansowanych materiałów i technologii (Performance Materials) zajmuje się opracowaniem wyspecjalizowanych produktów chemicznych do wymagających zastosowań, m.in. dla branż: elektronicznej i technologicznej, kosmetycznej oraz motoryzacyjnej.

Mówiąc o Performance Materials, można by pokusić się o stwierdzenie, że Merck jest wszędzie! Większość ludzi styka się z naszymi produktami na co dzień – od materiałów OLED i ciekłych kryształów wykorzystywanych w ekranach smartfonów po materiały o wysokiej wydajności, które umożliwiają produkcję mikroprocesorów do urządzeń elektronicznych powszechnego użytku. Nasze pigmenty znajdują się w kosmetykach używanych na całym świecie. Są one także wykorzystywane przez producentów lakierów samochodowych do pokrywania karoserii. To jednak tylko niektóre przykłady, bo jest „nas” znacznie więcej w wielu obszarach życia – mówi Katarzyna Sztuka, kierownik Zespołu Performance Materials.

Oprócz działalności w ramach wyżej wymienionych sektorów firma w 2013 r. otworzyła Centrum Usług Biznesowych we Wrocławiu. Dostarcza ono usługi głównie swoim europejskim spółkom, ale też oferuj dodatkowe wsparcie dla każdego z 66 rynków, na których Merck funkcjonuje globalnie. Centrum oferuje wewnętrznym klientom szeroki katalog usług, m.in. z obszarów: finansowo-księgowego, administracji personalnej i płac, zakupów oraz zarządzania projektami. Wrocławskie centrum jest jednym z trzech tego typu ośrodków Merck na świecie i wciąż dynamicznie się rozwija. Tylko w tym roku do zespołu dołączyło blisko 100 nowych pracowników, nie tylko z Polski, ale także z innych krajów.

Motywem obchodów jubileuszu 350-lecia istnienia firmy Merck jest hasło „ciekawość”, odzwierciedlająca stałą cechę, która była, jest i zawsze będzie głównym motorem sukcesu firmy.

Źródło: Merck

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama