3M otwiera w Polsce centrum szkoleniowe

Centrum Szkoleniowe 3M we Wrocławiu © MM Magazyn Przemysłowy

Udostępnij:

Amerykańska firma 3M otworzyła we Wrocławiu centrum szkoleniowe, pierwsze tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. To kolejna jej inwestycja w stolicy Dolnego Śląska.

Tym razem Amerykanie zainwestowali we Wrocławiu 2,5 mln dolarów. Centrum szkoleniowe przy ul. Kwidzyńskiej ma powierzchnię ponad 2 tys. m2 i jest to pierwszy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jeden z 50 na całym świecie.Klienci firmy 3M poznają tutaj działanie systemów obróbki ściernej, produktów do napraw blacharsko-lakierniczych czy też środków ochrony indywidualnej. – Centrum szkoleniowe pozwoli naszym klientom bezpośrednio doświadczyć, jak różnorodne są technologie 3M i jaką korzyść mogą im przynieść – mówi Chris Olson, wiceprezes 3M International R&D.

Centrum szkoleniowe 3M to inicjatywa pozwalająca poznać i przetestować proponowane technologie, które usprawniają działanie oraz dają większy komfort i zapewniają bezpieczeństwo pracy – dodaje Tomasz Duda, dyrektor R&D 3M w Polsce.

Alain Simonnet, dyrektor zarządzający 3M w Polsce, przyznaje, że wybór miejsca na nową inwestycję nie jest przypadkowy. – Wrocław jest jednym z kluczowych miast w strategii naszej firmy i jednym z najważniejszych punktów na mapie, jeśli chodzi o 3M – zaznacza.

Amerykanie inwestują w Polsce już ponad 25 lat. We Wrocławiu zaczęli w grudniu 2001 r., przejmując Viscoplast, producenta bandaży i plastrów opatrunkowych. W stolicy Dolnego Śląska mają obecnie dwa zakłady produkcyjne.

W 2013 r. otworzyli tutaj nowoczesne Centrum Innowacji, na którym prezentowane są zaawansowane, nowe technologie i rozwiązania będące wynikiem działań pracowników 3M z całego świata w dziedzinach: ochrony zdrowia, przemysłu, produktów konsumenckich, bezpieczeństwa, reklamy wizualnej i energetyki. Od dwóch lat 3M prowadzi także Centrum Usług Wspólnych obsługujące 52 kraje z Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Koszt tych inwestycji to 5,1 mln dolarów.Rozwój 3M pokazuje, że dobrze czujecie się we Wrocławiu – mówił podczas uroczystego otwarcia centrum wiceprezydent miasta, Adam Grehl. – Jesteśmy dumni z waszej obecności w mieście i włączenia nas do globalnego obrotu. Możecie na nas liczyć i zawsze jesteście tutaj mile widzianymi gośćmi – zaznaczył.

Udostępnij:

DrukujDariusz Łuciów
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również