ABB dostarczy 2400 robotów dla Grupy BMW

© ABB

Udostępnij:

Firma ABB w ciągu trzech następnych lat zainstaluje 2400 robotów w fabrykach BMW w Ratyzbonie w Niemczech i w chińskim Tiexi. Roboty ABB będą wykorzystywane do przenoszenia i przeładunku materiałów, jak również do procesów klejenia i spawania punktowego.

To nie pierwsze takie zamówienie, jakie BMW składa ABB, co stanowi dowód zaufania obu firm do siebie.- BMW to światowej klasy, myślący przyszłościowo klient - powiedział Per Vegard Nerseth, dyrektor Globalnej Jednostki Biznesu Robotyka ABB. - Jesteśmy dumni z tego, że BMW odnowiło relacje z nami i po raz kolejny postanowiło zaufać innowacyjnej technologii robotów ABB. Wytwórcy samochodów w sposób wyraźny przekonani są, że robotyzacja to rozsądna strategia biznesowa - dodał.

Roboty ABB umożliwiają klientom wdrażanie wydajnych systemów produkcyjnych, które w sposób nienaruszający równowagi ekologicznej wytwarzają wysokiej jakości produkty. Zakres produktów i rozwiązań ABB dla produkcji odchudzonej (lean manufacturing) obejmuje proces wytwarzania od nieosłoniętych elementów nadwozi po końcowy montaż nadwozia. Roboty zwiększają konkurencyjność, jednocześnie optymalnie stosując się do specyfikacji klienta. ABB zainstalowała ponad 200 tysięcy robotów na całym świecie.

www.abb.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również