ABB światowym liderem w Rozproszonych Systemach Sterowania

ABB, systemy sterowania DCS © ABB

Udostępnij:

Około 20-proc. udział w rynku w różnych branżach zapewnia ABB pierwsze miejsce w rankingu „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” w zakresie cyfrowej automatyki i sterowania.

Raport „Globalny Rynek Rozproszonych Systemów Sterowania 2016–2021” opublikowany przez ARC Advisory Group potwierdza, że ABB pozostaje numerem jeden na światowym rynku rozproszonych systemów sterowania (DCS). Według analityków ARC, ABB skutecznie utrzymuje wiodącą pozycję na rynku od 1999 r. Przeprowadzona przez nich analiza uwzględnia wiele czynników, w tym wielkość i segmentację rynku, prognozy rynkowe, strukturę branży, udziały dostawców w rynku oraz profile dostawców.W raporcie ARC firma ABB została także doceniona za wprowadzenie ABB Ability – międzybranżowej oferty cyfrowej. ABB Ability wspiera klientów z sektora publicznego, przemysłu, transportu i infrastruktury w opracowywaniu nowych i ulepszaniu istniejących procesów poprzez zapewnienie najwyższych standardów w zakresie monitoringu, a w ślad za tym poprzez optymalizację procesów realizowanych w czasie rzeczywistym. Uzyskane dane mogą zostać następnie wprowadzone do systemów sterowania, aby poprawić kluczowe wskaźniki, takie jak czas nieprzerwanej pracy zakładu wynikający z poprawy dyspozycyjności, prędkość i wydajność.

– Dzięki naszej bazie zainstalowanych systemów, liczącej 70 milionów połączonych ze sobą urządzeń, 70 tysięcy systemów sterowania oraz inwestycjom w badania i rozwój sięgającym 1,5 mld USD, ABB jest liderem w zakresie transformacji cyfrowej przemysłu – powiedział Peter Terwiesch, prezydent Dywizji Automatyki Przemysłowej w Grupie ABB.


TOP w kategorii
Przed zdobyciem prestiżowego uznania ze strony ARC firma ABB otrzymała nagrodę dla Firmy Roku 2017 przyznawanej przez konsultantów biznesowych Frost & Sullivan. ABB została wyróżniona za wyznaczanie nowych standardów w zakresie cyfryzacji za pomocą swojego portfolio DCS. Wiodąca pozycja ABB w dziedzinie systemów DCS wynika z realizacji licznych projektów na całym świecie. System ABB Ability 800xA odgrywa np. kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu największego, zbudowanego w ramach jednego etapu, kompleksu chemicznego na świecie (Sadara). Monitorowanie i automatyzacja całego procesu produkcji są w pełni zintegrowane w ramach systemu 800xA składającego się z 18 podsystemów oraz 260 stanowisk operatorskich. Możliwości integracji pomogły także kopalni Garpenberg przekształcić się w jedną z najbardziej efektywnych kosztowo i najnowocześniejszych kopalni na świecie. Niedawno firma Emami Cement wybrała System 800xA, by przeprowadzić automatyzację swojego nowego zakładu produkcyjnego, co przyczyni się do rozwoju infrastruktury w Indiach.

System ABB Ability Symphony Plus jest także podstawowym rozwiązaniem wykorzystywanym do integracji nowej technologii kontroli emisji w elektrowni w amerykańskim stanie Wisconsin, do ochrony Wenecji we Włoszech, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, przed przypływami poprzez kontrolę miejskiego systemu barier przeciwpowodziowych MOSE, do zapewnienia rozwiązania w zakresie automatyzacji i zasilania dla Adani, największej na świecie elektrowni słonecznej, znajdującej się w Kamuthi w Indiach.

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również