Agregaty chłodnicze z systemami wielorurowymi

© Trane

Udostępnij:

 

Firma Trane, wiodący globalny dostawca rozwiązań i usług w zakresie komfortu i poprawy jakości powietrza w budynkach oraz marka należąca do koncernu Ingersoll Rand, rozszerza swoją ofertę agregatów chłodniczych na rynku polskim o bogatą gamę wielorurowych agregatów chłodniczych opracowanych z myślą o jednoczesnym dostarczaniu gorącej i zimnej wody.

Nowe wielorurowe agregaty chłodnicze CMAA (spiralne) i RTMA (śrubowe) firmy Trane zapewniają optymalne zrównoważenie dostaw i zapotrzebowania na wodę systemów ogrzewania i chłodzenia. Oba typy agregatów chłodniczych idealnie sprawdzą się w wielu zastosowaniach zapewniających komfort i wysoką jakość powietrza, jak również w procesach przemysłowych wymagających jednocześnie ogrzewania i chłodzenia.– Wielu właścicieli i menedżerów budynków usytuowanych w klimacie typowym dla Polski muszą stawić czoła potrzebie jednoczesnego zapewnienia ogrzewania i chłodzenia w różnych pomieszczeniach swoich budynków. Dzięki temu są w stanie sprostać wymaganiom w zakresie trwałości, wynikającym z rygorystycznego prawa budowlanego obowiązującego w Polsce – powiedziała Luiza Moskwa, dyrektor krajowy oddziału Trane Polska.

Nowa oferta wielorurowych agregatów chłodniczych firmy Trane idealnie sprawdzi się w budynkach, w których system ogrzewania został opracowany pod kątem grzejników niskotemperaturowych lub ogrzewania podłogowego pracującego przy temperaturach wody rzędu 35-50 stopni Celsjusza.

Korzyści dla klientów wynikają z prostoty nowego systemu firmy Trane, który zapewnia ogrzewanie i chłodzenie za pośrednictwem jednego agregatu. Instalacja tego uproszczonego wielorurowego systemu firmy Trane zamiast tradycyjnego agregatu chłodniczego wyposażonego w dodatkowy bojler oznacza niższe koszty inwestycyjne, mniejszą powierzchnię zajętą przez urządzenia oraz niższe całkowite koszty operacyjne — zamiast działających osobno agregatu chłodniczego i bojlera trzeba obsługiwać tylko jedno urządzenie.

Roczne zużycie energii przez systemy wielorurowe jest niższe niż w przypadku porównywalnych systemów konwencjonalnych. Jednym z czynników wpływających na ten fakt jest wykorzystanie źródła energii odnawialnej podczas pracy w trybie pompy ciepła.

 

Bogate doświadczenie zebrane w wielu krajach europejskich potwierdza, że wielorurowe agregaty chłodnicze są podłączane przede wszystkim do systemów po stronie powietrznej. System HVAC, w którym wielorurowy agregat chłodniczy firmy Trane podłączony jest do central obróbki powietrza i/lub klimakonwektorów zapewni właścicielowi budynku bardzo wszechstronny system gwarantujący optymalną wydajność wentylacji i klimatyzacji. W zależności od typu wybranych jednostek sterowania istnieje możliwość sterowania indywidualnymi strefami i dostosowania parametrów powietrza do praktycznie każdych wymagań.

Wielorurowe agregaty chłodnicze CMAA i RTMA firmy Trane autonomicznie obsługują wszystkie obciążenia termiczne, oferując najwyższą w swojej klasie wydajność energetyczną. Technologia „wymiany krzyżowej” jeszcze bardziej poprawia niezawodność, pozwalając uniknąć wyłączenia jednostki spowodowanego przez alarmy przeciwoblodzeniowe. Wentylatory komutowane elektronicznie (EC) o innowacyjnym profilu zapewniają znaczne zmniejszenie mocy wejściowej i niższy poziom hałasu.Nowe wielorurowe agregaty chłodnicze firmy Trane wyposażone są w technologię Dynamic Logic Control, opartą na sterowniku elektronicznym, który optymalizuje stabilność pracy, zarządzając różnicą temperatury wody na wlocie na podstawie szybkości jej zmiany.

17 nowych wielorurowych agregatów chłodniczych ze sprężarkami spiralnymi i 9 nowych agregatów ze sprężarkami śrubowymi, o mocy od 50 do 810 kW, tworzy jedną z najbardziej kompleksowych ofert na rynku.

Ofertę produktów firmy Trane uzupełnia bogata gama usług i wiedzy specjalistycznej, dostępna w ramach rozbudowanej sieci serwisowej. Rozwiązania firmy Trane w zakresie usług zapewniają najwyższy poziom niezawodności, ekonomiczności i wydajności systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC) — od pierwszego dnia ich instalacji i przez cały okres eksploatacji.

www.trane.com
www.ingersollrand.com

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również