Amerykańska Izba Handlowa w Polsce z nową Radą Dyrektorów

©

Udostępnij:

15 grudnia ukonstytuowała się Rada Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce (AmCham), która została wybrana podczas Walnego Zgromadzenia Członków Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce. Na jej czele stanął Tony Housh, wcześniejszy członek Rady Dyrektorów. Wiceprezesami zostali Judith Gliniecki i Joanna Bensz, funkcję skarbnika objął Paul Fogo, natomiast sekretarza Rick Lada.

W skład Rady Dyrektorów Amerykańskiej Izby Handlowej wchodzą czołowi przedstawiciele biznesu, zaangażowani w rozwój gospodarki, działania publiczne i społeczne. Naszym celem jest nie tylko promowanie amerykańskich inwestycji i podtrzymywanie wzajemnych relacji polsko-amerykańskich, ale także działanie na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego – mówi Dorota Dąbrowski, dyrektor zarządzający Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce.W skład Rady Dyrektorów na kadencję 2015 – 2016 weszli:

 1. Tony Housh, APCO Worldwide – prezes
 2. Judith Gliniecki, CEE Equity Partners – wiceprezes
 3. Joanna Bensz, CH2M Hill – wiceprezes
 4. Paul Fogo, JF Kancelaria Prawna– skarbnik
 5. Richard Lada – sekretarz
 6. Magdalena Burnat-Mikosz, Deloitte – członek
 7. Anna Jakubowski, Coca-Cola Company – członek
 8. Jolanta Jaworska, IBM Polska i Kraje Bałtyckie – członek
 9. Marek Kapuściński, Procter & Gamble w Europie Środkowej – członek
 10. John Lynch, Lynka – członek
 11. Roman Rewald, Weil, Gotshal & Manges – członek
 12. Józef Wancer, Bank BGŻ – członek


Rada Dyrektorów wybierana jest na okres dwóch lat, a do jej kompetencji należy nadzór i kontrola korporacyjna. Członkowie Rady to przedstawiciele najważniejszych firm w Polsce z różnych obszarów gospodarki.

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również