Aplikacja do monitoringu zużycia energii elektrycznej

© ASTOR

Udostępnij:

Wygenerowanie oszczędności w opłatach za energię elektryczną, dostarczenie szczegółowej wiedzy na temat kosztów i perspektywy ich redukcji, a także tego, od jakich parametrów zależy wysokość rachunków – to najważniejsze możliwości systemu monitoringu energii elektrycznej dla przedsiębiorstw EnVidis, który opracował krakowski ASTOR. Rozwiązanie pozwala zredukować miesięczne koszty energii elektrycznej nawet o 7% – podkreślają specjaliści.

System monitoringu energii elektrycznej EnVidis to rozwiązanie umożliwiające szybką analizę danych, odczytanych przez analizator energii elektrycznej. Pozwala na sprawdzanie danych bieżących, wykresów historycznych, a także alarmowanie i obliczanie kosztów. Pomaga to przedsiębiorstwom odpowiedzieć na kluczowe pytania, takie jak: W jaki sposób znaleźć oszczędności w opłatach za energię elektryczną? Od jakich parametrów energii elektrycznej zależy wysokość rachunków? Jak rozkłada się zużyta energia na poszczególnych gniazdach produkcyjnych, kluczowych w produkcji maszynach i liniach?– Koszt energii elektrycznej, może stanowić nawet 30% kosztów produkcji detalu. Rozsądne korzystanie z mediów oznacza dla przedsiębiorstwa nie tylko krok w kierunku proekologiczności i nowoczesności. To także wymierne oszczędności. Jeśli miesięczny koszt energii elektrycznej wynosi 200 000 zł, dzięki EnVidis można liczyć na wypracowanie oszczędności wynoszących nawet 15 000 zł – wyjaśnia Mateusz Zajchowski, specjalista ds. monitoringu energii elektrycznej ASTOR.

EnVidis to szablon aplikacji, zbudowany z obiektów aplikacyjnych, grafik ArchestrA oraz procedur składowanych SQL. Umożliwia analizę danych bieżących, dzięki którym można zauważyć niepokojące zmiany mocy czynnej i biernej na linii produkcyjnej. Uwzględnia także dane historyczne, pozwalające ustalić optymalny limit mocy umownej oraz konieczność kompensowania mocy biernej. EnVidis posiada także funkcję „Strażnika mocy umownej”. Opiera się ona na porównywaniu przewidywanej mocy zamówionej do ustalonego limitu i alarmuje w przypadku przekroczenia limitu mocy zamówionej. Kolejną, przydatną szczególnie dla sektora produkcyjnego możliwością, jest funkcja obliczenia kosztów energii elektrycznej. Dzięki niej możliwe jest precyzyjne określenie ile w produkcji detalu kosztuje to medium.

www.envidis.pl

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również