Autodesk finalizuje zakup firmy Delcam

©

Udostępnij:

Autodesk sfinalizował zakup Delcam, jednego z czołowych światowych dostawców zaawansowanego oprogramowania do komputerowego wspomagania wytwarzania (CAM). Firma Delcam będzie prowadziła działalność jako samodzielny oddział firmy Autodesk w pełni do niej należący; nie przewiduje się znaczących zmian w działalności gospodarczej Delcam.

Firma Autodesk 7 listopada 2013 roku ogłosiła zamiar nabycia Delcam za cenę 20,75 funtów brytyjskich za akcję, czyli łącznie za około 172,5 miliona funtów brytyjskich (ok. 286 mln. USD), ze środków gotówkowych posiadanych poza USA.

„Autodesk wnosi do firmy Delcam silniejszą pozycję finansową, niezrównane doświadczenie w projektowaniu oraz długą tradycję udostępniania rozwiązań technologicznych szerokim rzeszom odbiorców. Dzięki wymianie naszych technologii i doświadczeń, ta transakcja przekształci branże i ulepszy sposoby projektowania i wytwarzania” powiedział Clive Martell, prezes firmy Delcam. „Zachowując zasadniczą strukturę działalności Delcam, Autodesk wyraża zaufanie i uznanie dla rozwiązań Delcamu, jej wiodącej roli i organizacji, zaś my ogromnie się cieszymy z tego spotkania i możliwości poszerzenia wizji, rozwoju i wprowadzania nowych technologii cyfrowego wytwarzania.”    

Oferowana przez firmę Delcam, z siedzibą w Birmingham w Wielkiej Brytanii, szeroka gama oprogramowania do projektowania, wytwarzania i kontroli produkcji zapewnia zautomatyzowane rozwiązania klasy CADCAM dla wielu gałęzi przemysłu, poczynając od lotnictwa, kosmonautyki i motoryzacji, kończąc na zabawkach i sprzęcie sportowym. Firma ma ponad 30 biur przedstawicielskich na świecie i zatrudnia około 700 osób.

„Nabycie firmy Delcam jest dla Autodesk ważnym krokiem na drodze naszej nieustającej ekspansji w obszary produkcji i wytwarzania, poza nasze korzenie wywodzące się z projektowania. Wspólnie z Delcam zamierzamy przyśpieszyć tworzenie jeszcze bardziej kompleksowego rozwiązania do prototypowania cyfrowego i dalszego usprawniania produkcji” powiedział Buzz Kross, wiceprezes działu projektowania, cyklu życia produktów i symulacji. „Witamy w Autodesk pracowników, klientów, partnerów i społeczność użytkowników rozwiązań firmy Delcam.”


MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również