Automatyczna optymalizacja cyklu pomiarowego na obrabiarce

Renishaw Inspection Plus SupaTouch © Renishaw

Udostępnij:

Oprogramowanie Inspection Plus z modułem optymalizacji SupaTouch to oprogramowanie obrabiarki, które pozwala na znaczące zwiększenie prędkości i udoskonalenie parametrów pomiarowych cykli pomiarowych detali.

Procedura optymalizacji — uruchamiana jako część procesu kalibracji sondy — umożliwia programowe podejmowanie decyzji w trakcie procesu, jak np. wybór „w locie” jedno- lub dwustykowej procedury pomiarowej i automatyczne obliczenie możliwie najszybszych prędkości posuwu pozycjonowania pomiarowego.Wraz z udoskonalonymi technikami kalibracji można zminimalizować czas cyklu, wydłużyć czas produktywności obrabiarki i znacząco poprawić powtarzalność i niezawodność wszystkich wykonywanych pomiarów. Wszystko to ma pozytywny wpływ na zyskowność.

Oprogramowanie Inspection Plus z modułem SupaTouch do automatycznej optymalizacji daje pewność dostosowania procedur pomiarowych do wydajności danej obrabiarki.

Optymalizowane cykle SupaTouch obejmują:

  • Optymalne prędkości posuwu
  • Automatyczny wybór „w locie” strategii pomiarowej
  • Optymalizowana odległość wycofywania sondy


Udoskonalone parametry pomiarowe to efekt zastosowania m.in. elektronicznego doboru długości sondy, identyfikacji pomiarów w strefach przyspieszenia i opóźnienia sondy oraz kompleksowa technika kalibracji promienia kulki.

Źródło: Renishaw

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również