Bezpieczeństwo funkcjonalne obniża ryzyko

© EKB

Udostępnij:

Liczba wypadków przy pracy jest ogromna. Każdego roku ulega im ponad 313 milionów ludzi. Koszty związane z nimi mogą wielokrotnie przewyższyć wartość samego zakładu. Stuprocentowe bezpieczeństwo nie jest możliwe, jednak obniżenie ryzyka do akceptowalnego poziomu już tak.

Według United Kingdom Health Safety and Environmental Committee 90% wszystkich wypadków było wynikiem błędu ludzkiego lub wadliwie zaplanowanego procesu. Co więcej, 65% awarii systemów bezpieczeństwa ma miejsce, zanim powstanie konieczność ich użycia.Tymczasem, według LSN Research, firmy, których kultura zorientowana jest na bezpieczeństwo, obniżyły liczbę wypadków o 15%, a także zwiększyły terminowość dostaw o 12%. Ważne jest też, by same urządzenia wykorzystywane w procesie spełniały wymogi normy PN-EN 61508, która jest normą bazową dla systemów bezpieczeństwa funkcjonalnego.

 Źródło: Endress+Hauser

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również