Bramy i kraty rolowane TGT

bramy Hormann © Hormann

Udostępnij:

Otwierające się pionowo w górę i niewychylające się poza otwór w ścianie budynku bramy TGT firmy Hörmann pozwalają na wykorzystanie wolnego miejsca bezpośrednio przed bramą, eliminują też wszelkie zagrożenia dla przechodniów korzystających z chodnika przed wjazdem do garażu.

Kompaktowa konstrukcja bramy TGT wymaga jedynie niewielkiej wysokości nadproża, dzięki czemu przestrzeń tę można wykorzystać np. na prowadzenie instalacji do przesyłania mediów. Dzięki przygotowanym fabrycznie wszystkim elementom bramy całość montuje się prosto i szybko. Problemu nie stanowi nawet montaż bramy na terenie pochyłym w obszarze wjazdu ani takim, który wyposażono w rampy. Jeżeli w budynku nie ma wystarczająco wiele miejsca, bramę TGT można zamontować także do zewnętrznej fasady.Konstrukcja bramy TGT jest przeznaczona na 300 cykli otwarcie/zamknięcie dziennie. Napęd WA 300 R S4 z funkcją łagodnego rozruchu i zatrzymania, stanowiący standardowe wyposażenie bramy, zapewnia wyjątkowo ciche otwieranie/zamykanie i wraz ze sprężynami naciągowymi oszczędza mechanizm bramy.

TGT oferowana jest w dwóch wariantach wykonania kurtyny. W jednej wersji to zbudowana z ocieplanych profili stalowych Decotherm S brama rolowana o wymiarach maksymalnych 5 x 2,4 m. Profile dostępne są w wersji ocynkowanej lub malowane w dowolnym kolorze z palety RAL, co pozwala na dopasowanie bramy do wyglądu elewacji budynku. W drugiej wersji jest to krata rolowana z kurtyną HGL o wymiarach maksymalnych 6 x 2,4 m. Ta aluminiowa krata ma duży przekrój wentylacyjny, co zapewnia naturalne wietrzenie garażu nawet przy zamkniętej bramie.

Krata może być również wyposażona w tzw. zabezpieczenie przed kunami, czyli dolną sekcję wykonaną z nieocieplanych profili aluminiowych. Oba typy kurtyn standardowo posiadają zabezpieczenie przed wyciągnięciem, które na wypadek prób manipulacji lub zwiększonego obciążenia wiatrem jeszcze bezpieczniej utrzymuje bramę w prowadnicach.Źródło: Hörmann

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również