Chwytak antropomorficzny SVH firmy SCHUNK

© SCHUNK

Udostępnij:

 

Ludzka dłoń jest tworem skomplikowanym, dzięki czemu może chwytać i przenosić elementy o różnym ciężarze i gabarycie, w tym także delikatnej konstrukcji. Producenci robotów i chwytaków od lat próbują skonstruować maszyny, które będą działać podobnie jak dłoń człowieka.

5-palczasty model chwytaka antropomoficznego SVH firmy SCHUNK wyposażony jest w 9 napędów. „Dłoń” idealnie nadaje się do realizacji różnych aplikacji przenoszenia i manipulowania. Czujniki taktylne w połączeniu z elastycznymi powierzchniami chwytającymi umożliwiają łapanie z określoną siłą, zapewniając pewny chwyt bez ryzyka wypadnięcia, deformacji czy zniszczenia detalu. Cała elektronika wbudowana jest w nadgarstek chwytaka.Budowa chwytaka naśladująca ludzką dłoń umożliwia również komunikację maszyny z człowiekiem za pomocą gestykulacji.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również