Czeskie tokarki na targach ITM

Preview
Amkovo
Reklama
Reklama

Czeska firma TDZ Turn s.r.o. jest wyspecjalizowanym dostawcą na rynek europejski nowych pionowych oraz poziomowych tokarek. W zeszłym roku przedstawiła na targach MSV Brno nowy typ tokarki karuzelowej  VSC.

Tokarki karuzelowe VSC są oferowane w średnicach toczenia od 380 mm do 1100 mm, mają możliwość obrabiać detale wysokie do 1000 mm o wadze do 4000 kg. Oferowane są w dwóch wariantach - dwuosiowym i trzyosiowym – ze sterowaną osią „C“ z napędem narzędzi rotacyjnych.

Reklama

Sterowanie maszyną zabezpiecza system sterujący Sinumerik 840 D Sl, który umożliwia proste sterowanie maszyną, dostępność serwisu oraz szeroki wachlarz funkcji i możliwości. Na życzenie klienta firma oferuje także systemy sterujące firmy Fanuc.

Wielką zaletą tokarek karuzelowych VSC jest automatyczny 12- lub 16-miejscowy magazyn narzędzi usytuowany poza przestrzenią roboczą.

Maszyna wyposażona jest w poprzecznik ruchomy, na którym jest na stałe przymocowany wrzeciennik. Tak jest w kombinacji z wysoką masą oraz sztywnością konstrukcji, maksymalnie dokładna oraz przeznaczona nie tylko do lżejszych detali, ale także dla wielkiego obciążenia.

Powiązane firmy

Reklama

Detale są mocowane na uchwyt hydrauliczny lub uchwyt ręczny. Kwestie dotyczące średnicy oraz liczby szczęk tokarki pozostają wyborem klienta. Maszyna posiada duże możliwości odnośnie wyposażenia – może być także wyposażona w oś „Y“ - paletyzację oraz w różne inne możliwości według potrzeb klienta.

Maszyny typu VSC pracują w różnych dziedzinach przemysłu np. lotniczym, samochodowym, przy obróbce armatur, łożysk itp.

Firma TDZ Turn s.r.o. oferuje także tokarki karuzelowe serii VLC – maszyny o większej średnicy toczenia i większych ciężarach oraz wysokościach detali. Największą maszyną, która była dotychczas zainstalowana na rynku polskim, jest tokarka karuzelowa o maksymalnej średnicy toczenia 4500 mm w firmie DOOSAN Energy Babcock Polska S.A. w Rybniku.

Długoletnim partnerem handlowym firmy TDZ Turn s.r.o. na rynku polskim jest firma Amkovo Sp.z o.o. z siedzibą w Warszawie, która oferuje maszyny od najlepszych producentów z Republiki Czeskiej oraz Słowacji.

Firma będzie obecna na targach Mach-Tool Poznań 2017 w hali 3A na stoisku 57.

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama