DAF najlepszym producentem silników 2009 roku

Preview
Reklama
Reklama

Podczas tegorocznej wystawy Bus World Asia w Szanghaju, firma DAF została uhonorowana tytułem „Najlepszy Producent Silników 2009 Roku", za niezawodność, trwałość oraz niskie zużycie paliwa w silnikach PACCAR PR o pojemności 9.2 l oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 l. Silniki te dostępne już są także w Azji w wersji Euro 4.

Bus World Asia to jedna z najbardziej prestiżowych wystaw autobusów miejskich i dalekobieżnych na świecie. W zeszłym roku firma DAF otrzymała tytuły „Najlepszego Producenta Silników Autobusowych" oraz „Najlepszego Producenta Silników dla Autokarów". W tym roku oba tytuły połączono, tworząc kategorię „Najlepszy Producent Silników Roku". Jury składało się z 25 członków: przedstawicieli organizatorów oraz dziennikarzy chińskich i zagranicznych.

Reklama

- DAF zdobył nagrodę nie tylko ze względu na wyjątkową niezawodność, trwałość i niskie zużycie paliwa silników PACCAR. Ważną rolę odegrał również fakt, że firma ta ma doskonałą markę w Chinach" - stwierdził prezes jury Martial Benoot.


- Od roku 2001 DAF dostarcza silniki wiodącym chińskim producentom autobusów - firmom Zhongtong oraz Higer" - poinformował Marcel de Vries, dyrektor działu komponentów DAF, odpowiedzialny za sprzedaż silników oraz osi producentom autobusów i autokarów na całym świecie. „W czasie trwania wystawy Bus World Asia 2009 zawarliśmy porozumienie z firmą Youngman na dostawę 400 silników PACCAR PR i MX w okresie nadchodzących dwóch lat. Firma Youngman jest liderem chińskiego rynku autobusowo-autokarowego w najwyższym segmencie produkcji.

Reklama

Do niedawna DAF dostarczał w Azji dla autobusów i autokarów jedynie wersje Euro 3 silnika PACCAR PR o pojemności 9.2 litrów oraz PACCAR MX o pojemności 12.9 litrów. W październiku w chińskich miastach wejdą w życie zaostrzone przepisy dotyczące emisji spalin, zwiększając popyt na silniki, które są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska. Z tego powodu DAF zaprezentował podczas wystawy wersje Euro 4 silników PACCAR, wykorzystujących technologię DAF SCR.

www.daftrucks.pl

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama