Danfoss chce zwiększać produkcję i przejmować firmy

© Danfoss

Udostępnij:

Danfoss planuje, że będzie się rozwijał na świecie w tempie 10 proc. rocznie, przy czym nawet do 1/3 tego wzrostu mają generować akwizycje. Koncern szuka w Polsce firm, które mógłby przejąć. Zamierza też zwiększać produkcję w swych fabrykach we Wrocławiu, Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu.

Danfoss jest światowym potentatem w produkcji nowoczesnych systemów grzewczych i chłodniczych, automatyki i osprzętu instalatorskiego. Jako firma technologiczna sporo inwestuje w badania, które mają zwiększać efektywność energetyczną produkowanych urządzeń.Mamy takie swoje hasło Engineering Tomorrow (inżynieria jutra), czyli chcemy wybiegać w przyszłość i dostarczać coraz to nowych urządzeń – podkreśla w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Inwestor Dorota Jezierska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Danfoss Polska. – Dla mnie jest bardzo dużą satysfakcją to, że bardzo duże inwestycje są ponoszone w Polsce. Mamy tu cztery zakłady produkcyjne, a całkowite nakłady inwestycyjne wynoszą ponad 200 mln zł. Duża część to są też działy rozwoju.

Zgodnie ze strategią koncernu Danfoss w najbliższych latach zamierza na ogólnoświatowym rynku wzrastać o 10 proc. rocznie.

Gros to jest jednak rozwój organiczny, natomiast wzrost rzędu 2–3 proc. będą generowały akwizycje – informuje Dorota Jezierska. – I przyglądamy się również polskim firmom. Jednym z ostatnich zakupów jest akurat fińska firma Vacon, ale z dosyć dużym oddziałem tutaj w Polsce. 2–3 proc. przychodów ma pochodzić właśnie z przejęć lub zakupu nowych przedsiębiorstw.

Za rozwój organiczny Danfossa po części mają także odpowiadać polskie fabryki firmy.

Mamy w tej chwili cztery fabryki, dwie zlokalizowane we Wrocławiu, jedna w Grodzisku Mazowieckim i w Tuchomiu niedaleko Gdańska – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Danfoss Polska. – W ramach tych fabryk będziemy produkowali więcej urządzeń. Mamy taką strategię, że fabryki specjalizują się w poszczególnych grupach urządzeń. Urządzenia, które produkujemy tutaj w Polsce, poprzez nasz centralny magazyn rozchodzą się po całym świecie.Fabryki Danfossa w Polsce zatrudniają ok. 1,4 tys. osób i produkują systemy grzewcze oraz chłodnicze, elementy automatyki i systemy zasilania.

Obecnie wprowadzamy inteligentny system sterowania ogrzewaniem, zarówno w mieszkaniach, jak i w domach jednorodzinnych – zapowiada Dorota Jezierska z Danfoss Polska. – Umożliwia on obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 30 proc., jeżeli wcześniej nie mieliśmy regulacji. Jednocześnie taką wygodną nowinką technologiczną to jest, że można nim sterować również za pomocą smartfona.

Źródło: Newseria

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również