DMG Mori otworzył fabrykę w Rosji

Preview
Kroh
Reklama
Reklama

 

DMG Mori uroczyście otworzył zakład produkcyjny w Uljanowsku w Rosji. Wielkie otwarcie odbyło się 29 września w obecności 500 zaproszonych gości, a w trakcie trzech Dni Otwartych zakład odwiedziło ok. 2,5 tys. ludzi.

Zakład znajduje się w rosyjskim Uljanowsku, 875 km od Moskwy, na terenie zajmującym 330 tys. m2. Produkowane tam będą obrabiarki i frezarki z serii Ecoline na rynek rosyjski. Oprócz produkcji mechanicznej i montażu maszyn w zakładzie tym znajduje się centrum technologiczno-demonstracyjne, gdzie na pow. 640 m2 pracuje 14 maszyn. Cały budynek ma powierzchnię 21 000 m2, a sama pow. produkcyjna zajmuje 3300 m2. Na gruncie obok zakładu znajduje sie jeszcze park energetyczny, który jest w stanie wytworzyć do 15% potrzebnej energii.

Początkowo zakład ma produkować 50 maszyn miesięcznie, a docelowo planuje się wytwarzanie ok. 2500 urządzeń rocznie. Ten etap zarząd planuje osiągnąć w 2017 roku i zatrudnić w sumie 250 osób.

Największymi odbiorcami centów obróbczych w regionie Uljanowska są producenci z branży lotniczej i motoryzacyjnej jak Antonow i Łada. Rosyjscy klienci zyskają krótsze terminy dostaw, płatność w rublach, niskie koszty transportu oraz serwis na miejscu.

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama