DVB. i DVC. - nowe elementy antywibracyjne

wibroizolatory Elesa-Ganter © Elesa-Ganter

Udostępnij:

Elementy antywibracyjne służą zarówno do wytłumienia drgań o ustalonej częstotliwości generowanych przez maszyny i urządzenia, jak i do odizolowania od wibracji pochodzących z zewnątrz, a przenoszonych np. przez posadzkę na urządzenie.

Z uwagi na niesłabnące zainteresowanie klientów elementami antywibracyjnymi, firma Elesa+Ganter postanowiła rozszerzyć zakres dostępnych wibroizolatorów. Tym razem do stałej oferty dołączyły elementy DVB. oraz DVC., które od znanych już DVA. różnią się zarówno kształtem, jak i zakresem zastosowania.Wibracje są najczęściej efektem ubocznym wynikającym z pracy napędów, wirowania niewyważonych mas itp. Mogą powodować hałas, uszkodzenia posadzki, zmniejszenie trwałości urządzenia oraz przyczynić się do zakłóceń w prawidłowym przebiegu procesu działania maszyny. Mają też wpływ na ludzkie zdrowie.

Elementy antywibracyjne służą zarówno do wytłumienia drgań o ustalonej częstotliwości generowanych przez maszyny i urządzenia, jak i odizolowania od wibracji pochodzących z zewnątrz, a przenoszonych np. przez posadzkę na urządzenie. Znając częstotliwość drgań, ilość miejsc posadowienia oraz masę izolowanego elementu możemy dość precyzyjnie dobrać element antywibracyjny o określonym stopniu tłumienia.

Nowe elementy antywibracyjne z serii DVB. i DVC. charakteryzuje nieskomplikowana budowa i prosty montaż. Materiałem tłumiącym jest guma naturalna, która charakteryzuje się wysokim tłumieniem wewnętrznym, sprężystością i zdolnością pochłaniania energii drgań. Zakres temperatur, w którym mogą być stosowane wynosi od -40°C do +80°C. Wszystkie wibroizolatory są dostarczane z gwintowanymi trzpieniami lub wtopkami, zarówno ze stali ocynkowanej, jak i nierdzewnej. Ponadto, wersje ze stali ocynkowanej występują standardowo w trzech twardościach gumy: 40, 55 i 70 w skali Shore’a A.

Elementy antywibracyjne DVB. o kształcie ściętego stożka są przystosowane do jednostronnego montażu. Świetnie sprawdzają się w roli odbojników, zderzaków tłumiących uderzenia lub mechanicznych ograniczników ruchu. Można ich również używać jako proste elementy posadowienia.Wibroizolatory serii DVC. charakteryzują się kształtem przypominającym klepsydrę. Mogą być używane zamiennie z elementami antywibracyjnymi DVA.1, DVA.2 i DVA.3, jednak ich specyficzny kształt czyni je bardziej elastycznymi w kierunku promieniowym. W przypadku działania siły ścinającej, część tejże siły jest tłumiona poprzez odkształcenie plastyczne korpusu gumowego. To pomaga uniknąć przeciążeń na powierzchni połączenia wtopki metalowej z gumowym korpusem.

 

 

Strony katalogowe prezentowanych produktów:
DVB - https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-maszyn/seria/dvb-6-dvb-7
DVC - https://www.elesa-ganter.pl/produkty/elementy-maszyn/seria/dvc-1-dvc-2-dvc-3

 

Informacje o pełnej ofercie ELESA+GANTER znajdują się na stronie: https://elesa-ganter.pl
Dostępne są również katalogi w wersji papierowej
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów

 

Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 900 (Dominik Gryczyński)

 

Powiązane artykuły:
Wibroizolatory DVA
Elementy antywibracyjne oraz zderzaki w wykonaniu nierdzewnym
Wibroizolacja maszyn – jak zapobiec negatywnemu wpływowi drgań?
Nowe standardowe twardości gumy dla elementów antywibracyjnych

Źródło: Elesa-Ganter

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również