Dwie palety na jednym wózku

Preview
Mecalux
Reklama
Reklama

 

Mecalux opracował innowacyjny system Pallet Shuttle umożliwiający transport dwóch palet jednocześnie. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w magazynach o dużym przepływie ładunków, ponieważ pozwala usprawnić i przyspieszyć pobieranie i umieszczanie towarów w magazynie akumulacyjnym.

Zadaniem wózka Pallet Shuttle jest przemieszczanie ładunków w obrębie kanałów towarowych, do pierwszego wolnego miejsca, gdzie są następnie umieszczane. Dzięki temu wózki widłowe nie muszą wjeżdżać do korytarzy, co z kolei pozwala uniknąć kolizji i uszkodzeń regałów składowanych towarów.

Reklama

Podwójny Pallet Shuttle może transportowac palety o maksymalnej wadze 750 kg każda. Ważne jest, aby w magazynach wyposażonych w ten system wózki widłowe również mogły obsługiwać dwie palety jednocześnie, ponieważ dzięki temu możliwe jest sprawne dostarczanie ładunków do wejścia do kanału i zmiana pozycji wózków Pallet Shuttle w zależności od potrzeby.

Zaletą systemu Pallet Shuttle jest sprawność i wysoka wydajność obsługi dużej liczby palet przypadających na jednostkę magazynową.

Powiązane firmy

Reklama
Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama