Ekonomicznie i bez ścieków

© H2O

Udostępnij:

Jak zaoszczędzić na oczyszczaniu ścieków przemysłowych aż do 1,5 mln euro w ciągu 10 lat? Odpowiedź na to pytanie zna firma H2O, producent urządzeń do destylacji próżniowej.

W zakładach produkcyjnych produkuje, oczyszcza, utwardza i pokrywa się różnymi warstwami rozliczne części. W tych procesach powstają codziennie ogromne ilości ścieków przemysłowych, jak np. zużyte emulsje.  Ponieważ ciecze te bardzo obciążają środowisko, nie powinno się ich odprowadzać do kanalizacji. Są one więc kosztownie usuwane. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić na tym procesie do 1,5 mln euro w ciągu 10 lat.  Urządzenia do destylacji próżniowej odbierają z zanieczyszczonej przemysłowej wody
procesowej większą część zawartej w niej wody i dopuszczają do usunięcia tylko niewielką ilość skoncentrowanej zanieczyszczonej wody. Poprzez oczyszczanie można ograniczyć ilość wody przeznaczonej do usunięcia oraz związane z tym koszty usuwania odpadów o co najmniej 95 % i tym samym chronić środowisko.

Urządzenia do destylacji próżniowej VACUDEST firmy H2O umożliwiają przeprowadzenie
wyjątkowo ekonomicznego procesu oczyszczania i optymalizują w ten sposób potencjał
oszczędzania. Wiele technicznych funkcji gwarantuje wyjątkowo niskie zużycie energii
i zapewnia najmniejsze frakcje parowania oraz minimalne ilości usuwanych odpadów. Jakość oczyszczanej wody jest tak wysoka, że można użyć jej bezpośrednio do procesów produkcji, bez konieczności obróbki dodatkowej. W ten sposób przedsiębiorstwa mogą nie tylko zaoszczędzić, ale także prowadzić zakład nieprodukujący ścieków. Dzięki temu oszczędza się zasoby świeżej wody oraz środowisko.

Specjaliści firmy H2O są do dyspozycji swoich klientów oraz osób zainteresowanych w dniach od 22 do 25 listopada 2011 r. na targach Poleko w Poznaniu (hala 3) i doradzą w kwestii najnowszych metod i zastosowań oczyszczania wody procesowej. Na stanowisku targowym H2O podczas tegorocznych targów Poleko Radek Nowaczyk udzieli informacji dotyczących oczyszczania i prowadzenia obiegu wód procesowych oraz przedstawi techniczne i ekonomiczne korzyści technologii VACUDEST.

Technologia VACUDEST firmy H20 jest obecna na rynku od 25 lat. W tym czasie oczyszczono ponad 10 mln m3 ścieków przemysłowych w urządzeniach do destylacji próżniowej firmy H20. Do dziś sprzedano ponad 1000 urządzeń VACUDEST w ponad 45 krajach na świecie. Klienci H20 czerpią zyski z oszczędności kosztów dzięki użyciu tej technologii.O firmie H2O
H2O jest światowym liderem na rynku w zakresie energooszczędnych
urządzeń do destylacji próżniowej. Dzięki opatentowanej technologii VACUDEST oczyszcza
się różne ścieki przemysłowe. Proces ten jest dopasowywany do potrzeb klientów. Klienci
czerpią korzyści z wieloletniego doświadczenia oraz niezawodnej i wysokojakościowej techniki urządzeń H2O. Firma H2O z siedzibą w Steinen, w Niemczech została założona w 1999 r. po wykupie przedsiębiorstwa przez zarząd. Firma zatrudnia 72 pracowników.

Więcej informacji znajduje się na www.vacudest.pl

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również