Elesa+Ganter – nakrętki rowkowe z blokadą gwintu GN 1804.2

nakrętki rowkowe Elesa+Ganter © Elesa+Ganter

Udostępnij:

Nakrętki rowkowe z blokadą gwintu o symbolu GN 1804.2 to jeden z najnowszych produktów w ofercie Elesa+Ganter. Nakrętki są wyposażone w innowacyjny system zabezpieczający przed poluzowaniem się. Pozwala to na precyzyjne zabezpieczenie osiowe np. kół zębatych na wałku. 

Cechą charakterystyczną nakrętek GN 1804.2 jest nowatorski system zaciskowy, mechanizm stanowiący zabezpieczenie przed niezamierzonym poluzowaniem. Nakrętkę można blokować na gwincie w dowolnym miejscu, dokręcając śrubę dociskową d4 (rys. 1). Śruba nie dociska gwintu bezpośrednio, ale przez specjalne podcięcie i może być zaciskana wielokrotnie, bez obaw o uszkodzenie gwintu. GN 1804.2 posiadają również odsadzoną o 0,5 mm średnicę d3 używaną jako powierzchnia oporowa. Dokręcanie nakrętki odbywa się przy pomocy klucza hakowego (C) DIN 1810. 

 Rys. 1 Budowa nakrętki rowkowej GN 1804.2

 Seria GN 1804.2 powstała na bazie standardowych nakrętek rowkowych DIN 1804. Wykonanie i konstrukcja nakrętek z blokadą gwarantują niezawodność, dużą precyzję działania oraz możliwość wielokrotnego blokowania. Idealnie nadają się do zabezpieczania osiowego łożysk i innych elementów na wale.

Link do strony katalogowej znajduje się poniżej:


Redakcja: Elesa+Ganter Polska
Informacje o pełnej ofercie produktowej znajdują się w katalogu:
Katalog podstawowy 038 (wersja polskojęzyczna)
lub na stronie: www.elesa-ganter.pl
Jeśli nie posiadasz katalogu – zamów!
 
Kontakt:
Centrala: +48 22 737 70 47
Pomoc techniczna: +48 885 020 800

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również