Emerson ogłasza zakup Aventics

Aventics © Emerson

Udostępnij:

Ogłoszony zakup firmy Aventics wzmacnia obecność Emersona na rynku dostarczania rozwiązań sterowania przepływem mediów oraz pneumatyki siłowej.

Aventics to jeden z wiodących na świecie producentów inteligentnych technologii pneumatycznych, które napędzają maszyny i wykorzystywane są w zastosowaniach zawiązanych z automatyką przemysłową. Zakup Aventics znacząco zwiększy zasięg firmy Emerson na rosnącym rynku sterowania przepływem mediów wartym obecnie 13 miliardów USD, a tym samym pozwoli ugruntować obecność technologii automatyzacji firmy Emerson w Europie.


Zakup Aventics zwiększa jednocześnie możliwości firmy Emerson oraz rozwiązania na dyskretnych i hybrydowych rynkach automatyki. Zakup ten przyczynia się do powstania jednego z najszerszych portfolio urządzeń pneumatycznych i sterowania przepływem mediów, które łączą detekcję i monitoring, poprawę wydajności, bezpieczeństwa, a także optymalizację zużycia energii.

Posiadająca swoją centralę w niemieckim Laatzen, firma Aventics zatrudnia globalnie ponad 2.100 pracowników oraz posiada pięć zakładów produkcyjnych usytuowanych na całym świecie.


TOP w kategorii
Źródło: Emerson

Udostępnij:

Drukuj

MMChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również