Europejscy liderzy izolacji po raz pierwszy w Polsce

©

Udostępnij:

Jesienią Kraków będzie gospodarzem odbywających się po raz pierwszy w Polsce 11. Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych oraz Konferencji Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Wykonawców Izolacji Przemysłowych FESI. Na miejsce zawodów i spotkań w dniach 18-19 września wybrano Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków. Mistrzostwom i kongresowi będą towarzyszyć Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION oraz Konferencja HEAT not LOST. Wydarzenia mają na celu wspieranie sektora izolacji przemysłowych i szkolnictwa zawodowego oraz promowanie zwiększania efektywności energetycznej poprzez zastosowanie izolacji.Polak Mistrzem Europy?

Do rywalizacji w jubileuszowej 11. edycji Mistrzostw Europy Monterów Izolacji Przemysłowych (FESI Apprentice Championship) przystąpi 14. młodych adeptów sztuki montażu izolacji przemysłowych, nieustannie podnoszących swoje kwalifikacje. Zawodników wytypowano z europejskich stowarzyszeń należących do FESI, w tym również z Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych. Przez dwa dni będzie można śledzić zmagania monterów, a 19 września poznamy nowego Mistrza Europy.Europejskie stowarzyszenia stawiają na Kraków

Każdego roku Federacja FESI spotyka się na obradach w najbardziej reprezentatywnym mieście dla danego kraju członkowskiego. W Polsce wybór padł na stolicę Małopolski.

Podczas plenarnych obrad FESI zostaną poruszone tematy związane z izolacjami termicznymi, akustycznymi oraz problematyką szkoleń i rekrutacji. Na wspólnym posiedzeniu będą rozpatrywane kluczowe kwestie dotyczące kierunku działań FESI na najbliższe miesiące.

 

Kraków integruje branżę izolacji

Międzynarodowe Targi Izolacji Przemysłowych 4INSULATION są pierwszą w Polsce platformą spotkań producentów i wykonawców izolacji przemysłowych. Są adresowane do profesjonalistów z dziedziny izolacji, firm przemysłu energetycznego, chemicznego i petrochemicznego, dystrybutorów, konstruktorów, konserwatorów instalacji oraz osób kształcących się w zawodzie. Powstały z myślą o rozwoju branży i zadaniach stawianych przed Polską w ramach europejskiej polityki energetycznej.

W ostatnich latach tylko w samych Niemczech i Holandii wybudowano kilkanaście elektrowni na węgiel brunatny i kamienny. Na wszystkich tych budowach pracowały polskie firmy, montując izolacje przemysłowe. Teraz nadszedł czas na inwestycje w naszym kraju. Rozpoczęto już budowę kilku bloków energetycznych, na których prace związane z izolacjami będą w większości wykonywane w drugiej połowie tej dekady.

- Wychodząc na przeciw wyzwaniom, które czekają nas w najbliższych latach, postanowiliśmy stworzyć w Krakowie taką przestrzeń wymiany myśli i doświadczeń, która będzie służyła poznaniu najnowocześniejszych światowych trendów w branży związanej z izolacjami przemysłowymi materiałów oraz nawiązywaniu kontaktów biznesowych z udziałem polskich i zagranicznych firm – mówi Paweł Grajewski, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Wykonawców Izolacji Przemysłowych, partnera wiodącego 4INSULATION.

 

Efektywność energetyczna przede wszystkim

Równolegle do Targów odbędzie się Konferencja HEAT not LOST,organizowana przez wortal energetyczny Nowa Energia. Tematem przewodnim będzie podniesienie efektywności energetycznej dzięki izolacjom przemysłowym oraz białe certyfikaty. Tematyka Konferencji wpisuje się w program Unii Europejskiej „Europa 2020” dążący m.in. do ograniczenia emisji C02 i zużycia paliw. Skierowana jest do wykonawców izolacji przemysłowych,  przedstawicieli przemysłu energetycznego i chemicznego, biura projektowe, audytorów energetycznych oraz dostawców technologii do wykonawstwa izolacji termicznych.

www.4insulation.eu

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również