FAMUR: przychody po 4 kwartałach 2011 sięgnęły 922,6 mln zł

Preview
Famur
Reklama
Reklama

FAMUR SA - wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa - osiągnął narastająco po czterech kwartałach 2011 roku skonsolidowane przychody w wysokości 922,6 mln zł, czyli 39% więcej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Zysk operacyjny po 12 miesiącach 2011 wyniósł 154,2 mln zł i zwiększył się o 83%. Skonsolidowany wynik netto Famuru z działalności kontynuowanej, czyli bez uwzględniania działalności wydzielonych Spółek PGO SA i Zamet Industry SA, sięgnął 95,2 mln zł, co oznacza wzrost o 28% względem tego samego okresu 2010.

Reklama

- W wynikach po czterech kwartałach widoczne są efekty podjętych w ostatnich miesiącach działań mających na celu umocnienie pozycji Famuru na rynku. Jesteśmy w pełni przygotowani na zwiększający się wolumen zamówień i dostosowywanie oferty do indywidualnych potrzeb kopalń. Potwierdza to szereg umów, które w ostatnich miesiącach podpisaliśmy z czołowymi polskimi i zagranicznymi spółkami węglowymi. Naszym celem na kolejne miesiące jest wzrost eksportu - mówi Waldemar Łaski, prezes zarządu FAMUR SA.

W IV kwartale 2011 skonsolidowane przychody FAMUR sięgnęły 307,3 mln zł. Wynik operacyjny wyniósł 40,8 mln zł, a zysk netto 2 mln zł.

Reklama
Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama