FANUC wprowadza kolejny model zielonego robota

© Fanuc

Udostępnij:

W pierwszej połowie 2016 roku FANUC zaprezentuje mniejszy model robota współpracującego CR-7iA o udźwigu 7kg.

Prototyp najnowszego robota współpracującego CR-7iA potencjalnym klientom zostanie zaprezentowany w Europie już w pierwszej połowie 2016 roku. FANUC przedstawi go na kilku kolejnych targach branżowych: TechniShow w Holandii (w marcu br.), Industrie Fair we Francji i MACH Show w Wielkiej Brytanii (w kwietniu br.) oraz podczas targów Automatica Fair w Niemczech (w czerwcu br.).W przypadku modelu CR-7iA, konstrukcja wzorowana jest na kompaktowej wersji robota LR Mate 200iD. Mimo podobieństw oba roboty znacznie różnią się od swoich klasycznych poprzedników. Przede wszystkim dotyczy to poziomu zaawansowania zintegrowanych w nich systemów bezpieczeństwa, które decydują o tym, że roboty nowej generacji mogą pracować ramię w ramię z człowiekiem, bez potrzeby instalowania tradycyjnych ogrodzeń, uniemożliwiających kontakt operatora z robotem w czasie pracy.

Zielone roboty FANUC są wyposażone w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa tj. "miękka skóra", funkcje typu „Contact Stop” (sprawia, że w momencie, kiedy robot dotknie człowieka podczas pracy, natychmiast się zatrzyma) czy „Push to Escape” (sprawia, że operator może odsunąć robota w dowolnym kierunku).

Pierwszy robot współpracujący marki FANUC - model CR-35iA (o udźwigu 35 kg) - pojawił się w Europie na początku 2015 r. Jego wprowadzenie związane było z konkretnymi potrzebami zgłaszanymi głównie przez klientów funkcjonujących w branżach takich jak przemysł motoryzacyjny czy metalowy. To przede wszystkim w tych sektorach specyfika produkcji powoduje, że pracownik zmuszony jest do wykonywania całego szeregu powtarzalnych i monotonnych zadań, polegających na podnoszeniu i przemieszczaniu ciężkich, nieporęcznych elementów, co znacznie wpływa na obniżenie komfortu i bezpieczeństwa jego pracy.Źródło: Fanuc

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również