Federal-Mogul obchodzi 10-lecie swojej działalności w Gorzycach

© Federal-Mogul

Udostępnij:

Federal-Mogul Corporation, wiodący na świecie producent technologii dla motoryzacji,świętuje 10-lecie działalności swojego zakładu w Gorzycach. Podczas uroczystości jubileuszowych firma Federal-Mogul potwierdziła chęć dalszego inwestowania w nowe urządzenia do produkcji tłoków, łożysk oraz innych technologii przeznaczonych do silników nowej generacji. Inwestycje będą wsparciem dla nowych kontraktów podpisanych przez firmę z wiodącymi na świecie producentami pojazdów.

Zakłady Federal-Mogul w Gorzycach i Gdańsku produkują zaawansowane technologicznie tłoki oraz bezołowiowe, niskotarciowe łożyska silnikowe, które zwiększają wydajność i czystość układu napędowego w pojazdach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Zatrudniają około 1700 pracowników w Gorzycach oraz 700 osób w Gdańsku.Dalsze inwestycje zwiększają możliwości rozwoju wiodących technologii, które pomogą naszym klientom zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję spalin" - powiedział José Maria Alapont, Prezes Federal-Mogul.

Produkcja w zakładzie w Gorzycach rozpoczęła się w 1938 roku od małych odlewów dla przemysłu lotniczego. Zakład został przejęty przez Federal-Mogul w 2001 roku. Dzisiaj wysoko zautomatyzowany zakład w Gorzycach zatrudnia 1700 ludzi korzystających z najnowszych technologii produkcji. Jest to pierwszy zakład Federal-Mogul produkujący nowoczesne tłoki DuraBowl® do silników wysokoobciążonych pojazdów. „Sukces naszego zakładu w Gorzycach w dalszym podnoszeniu poziomu jakości i wydajności pomaga nam przyciągać nowy biznes. W ciągu 10 lat od uruchomienia zakładu, roczna produkcja wzrosła trzykrotnie" - powiedział Adam Krępa, Prezes Zarządu Federal-Mogul Gorzyce.

Produkcja łożysk, tulei i powiązanych z nimi produktów przez zakłady w Gdańsku rozpoczęła się w 1947 roku. Federal-Mogul został właścicielem zakładu w 1998 roku. Przez kolejne lata zostały wprowadzone kolejne udoskonalenia. Dzisiaj, zakład zatrudnia 700 osób, które produkują wszystkie rodzaje łożysk do silnika. „Możemy być dumni, że zakład w Gdańsku dostarcza wysokiej jakości, światowej klasy produkty oraz zapewnia doskonałą obsługę"- powiedział Dariusz Suwalski, Prezes gdańskich zakładów Federal-Mogul.Więcej informacji: www.federalmogul.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategoriiChcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również