Firma Plast - Box S.A. otworzyła nową fabrykę na Ukrainie

© Plast - Box

Udostępnij:

Na Ukrainie została otwarta nowa fabryka firmy Plast - Box S.A., wiodącego polskiego producenta opakowań z tworzyw sztucznych dla branży budowlano-chemicznej i spożywczej.

Powstanie w Czernihowie nowego zakładu produkcyjnego firmy Plast - Box S.A. to doskonały przykład rozwoju polskich firm i budowania wizerunku na rynkach zagranicznych poprzez łączenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i umiejętne wykorzystanie potencjału regionu.Solidne fundamenty zakładu w Czernihowie
Działka pod budowę nowej fabryki w Czernihowie, o powierzchni 3 ha, została zakupiona już w kwietniu 2008 roku i stanowi wyłączną własność spółki Plast - Box S.A. Nowo powstały obiekt zajmuje powierzchnię ok 5396 m2, z czego dział produkcji to 2400m2, magazyn 1700m2, pomieszczenia administracyjne 846 m2, a pomieszczenia techniczne 450 m2. Całkowity koszt budowy fabryki w Czernihowie wyniósł 48 mln hrywien czyli ponad 17 mln zł. „Choć jest to znaczny wydatek zakładamy, że kwota ta, dzięki produkcji szerokiego asortymentu, zwróci się najpóźniej w przeciągu 7 lat" - zapewnia Prezes firmy Plast - Box S.A. Grzegorz Pawlak. Obecnie nowy zakład przetwarza 250 ton surowca, do końca roku planowany jest wzrost produkcji do 300 ton miesięcznie, a z czasem nawet i do 600 ton. Przewidywany na 2011 rok poziom sprzedaży produktów z nowej fabryki wyniesie zatem 83 mln hrywien, czyli niemal 30 mln zł. W połączeniu z produkcją pozostałych dwóch fabryk liczba ta znacząco wpłynie na pozycję spółki Plast - Box na rynku polskim i ukraińskim.

Nowy zakład to też nowe miejsca pracy. W chwili otwarcia fabryka zatrudnia ok. 75 osób, z tego 55 w dziale produkcji i 20 w administracji. Na przestrzeni roku firma Plast - Box S.A. przewiduje zwiększenie zatrudnienia w fabryce do 80 etatów, a w ciągu najbliższych 3 lat - aż do 100.W trosce o jakość produkcji
Fabryka w Czernihowie kontynuować będzie produkcję wszystkich rodzajów produktów z dotychczasowej oferty Plast - Box Ukraina. Nie zabraknie wśród nich szerokiej palety wiader okrągłych i owalnych stworzonych z myślą m.in. o współpracy z lokalnymi producentami z branży chemicznej i spożywczej. W związku z intensywną kooperacją z polską fabryką międzynarodowego koncernu Curver, w najbliższej przyszłości powstać ma odrębna linia do produkcja koszy i kontenerów na śmieci oraz artykułów gospodarstwa domowego dla tej marki. Wiąże się to bezpośrednio z podnoszeniem innowacyjności zakładu i sukcesywnym zwiększeniem zaplecza technicznego parku maszynowego. Proces produkcyjny fabryki oparty jest obecnie na wykorzystaniu 9 maszyn marek KraussMaffi i Husky. „Docelowo chcielibyśmy tę liczbę potroić i oprzeć produkcję na około 30 maszynach. Wprowadzone z czasem ulepszenia techniczne umożliwią bowiem uzyskanie skokowego przyrostu zdolności produkcyjnych i podniesienie jakości innowacyjnych ekoproduktów" - wskazuje Prezes spółki Grzegorz Pawlak.

www.plast-box.com

Udostępnij:

DrukujAneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również