Firma VersaBox wprowadza zmiany w zarządzie

© Szkoła Zarządzania Zmianą

Udostępnij:

Firma VersaBox zaczyna kolejny etap rozwoju, gdzie istotnym celem jest budowa sieci partnerów wspierających rozwój biznesu na rynkach europejskich. Temu celowi podporządkowana jest kolejna runda inwestycyjna, którą spółka uruchamia w tym roku. Dla sprawnej realizacji tych celów, przy jednoczesnej kontynuacji działań związanych z rozwojem potencjału produkcyjnego i serwisowego oraz rozwojem oferowanej przez VersaBox platformy intralogistycznej, spółka reorganizuje pracę zarządu. 

Stanowisko prezesa zarządu i CEO obejmuje z początkiem stycznia 2020 Jacek Królik, doświadczony menedżer i przedsiębiorca aktywny w branży technologicznej - do tej pory członek zarządu i COO. Dotychczasowy prezes i współzałożyciel firmy Jakub Michalski, jako v-ce prezes zarządu, odpowiedzialny będzie za program rozwoju biznesu, sprzedaż i budowę sieci partnerów.Autorska platforma Autonomy@Work łączy innowacyjne oprogramowanie i sprzęt w kompleksowy system oparty na sztucznej inteligencji i przemysłowym IoT. Jej fundamentem są nowoczesne jednostki AMR (Autonomous Mobile Robots) zdolne do samodzielnej nawigacji w dynamicznym środowisku, w tym do w pełni bezpiecznego poruszania się w otoczeniu ludzi i innych maszyn. Rozwiązanie VersaBox wyróżnia pełna autonomia nawigacji True Autonomu oparta na aktywnej obserwacji otoczenia, bez konieczności wyznaczania tras czy punktów nawigacji za pomocą zewnętrznych znaczników i linii. Wyjątkowa na rynku jest także solidność konstrukcji robotów VersaBox oraz ich modularność pozwalająca na szybkie dostosowanie do potrzeb konkretnego klienta.

- Jestem zaangażowany w rozwój VersaBox od dłuższego czasu – początkowo jako inwestor, a następnie członek zarządu. Zespół spółki, kierowany do tej pory przez Jakuba Michalskiego, zbudował firmę o dużych perspektywach rozwoju. Nasze rozwiązania z powodzeniem sprawdzają się u wymagających klientów z branż automotive, FMCG oraz w magazynach intralogistycznych. Pracujemy m.in. dla takich firm jak Faurecia, Autoliv, Huf i wciąż intensywnie rośniemy. Aktualnie widzimy nowe perspektywy ekspansji w krajach UE przede wszystkim w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech oraz w Centralnej i Wschodniej Europie, gdzie zlokalizowanych jest wiele fabryk międzynarodowych koncernów. Mamy nie tylko aspiracje, ale i możliwości, by mocno zaistnieć na nowych rynkach – mówi Jacek Królik, prezes zarządu i CEO spółki.

- Po kilka latach budowania VersaBox, jesteśmy jako firma w zupełnie innym miejscu. Widzimy nowe możliwości, ale też i nowe potrzeby w zakresie zarządzania. Dlatego wspólnie z Jackiem zdecydowaliśmy o zamianie ról. Jacek Królik działa jako manager od ponad 20 lat i wielokrotnie wspierał mnie swoją wiedzą i doświadczeniem. Ja w nowej roli skoncentruję się na kluczowych zagadnieniach wzrostu: pozyskiwaniu partnerów, nowych klientów i ekspansji międzynarodowej - mówi Jakub Michalski, obecnie v-ce prezes zarządu, chief of Sales and Business Development.Źródło: VersaBox

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również