FMC Technologies otwiera centrum badań i rozwoju w Krakowie

Preview
FMC Technologies
Reklama
Reklama

100-150 inżynierów zatrudni do końca tego roku amerykański koncern z branży energetycznej FMC Technologies w swoim nowotworzonym centrum badań i rozwoju w Krakowie. Pierwsi pracownicy rozpoczną pracę w kwietniu tego roku.

Jak poinformowała we wtorek Elżbieta Klamra, kierownik biura w Krakowie, do pracy poszukiwani są zarówno inżynierowie z doświadczeniem, jak i absolwenci uczelni technicznych, którzy dopiero wchodzą na rynek zatrudnienia.

Reklama

"Ze względu na dynamiczny wzrost zamówień w obszarze wydobycia ropy spod powierzchni morza, jak i coraz szersze perspektywy rozwoju w tematyce wydobycia gazu łupkowego w Polsce, władze FMC Technologies zdecydowały się na lokalizację centrum R&D w Krakowie"- zaznaczyła Klamra.

Reklama

FMC Technologies to notowana na nowojorskiej giełdzie firma zajmująca się dostarczaniem rozwiązań technologicznych dla przemysłu energetycznego. Miesięcznik Forbes umieścił ją na 18. miejscu w rankingu najbardziej innowacyjnych firm 2011 roku. Na świecie posiada 27 fabryk zlokalizowanych w 16 krajach i zatrudnia 14,5 tys. osób.

źródło: PAP

Reklama

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama