Frez śrubowy z serii Square T4-08

©

Udostępnij:

Firma Seco niedawno wzbogaciła asortyment frezów do wybrań kątowych Square T4-08 o nowe narzędzie śrubowe wyposażone w cztery krawędzie skrawające oraz innowacyjną konstrukcję z płytkami stycznymi. Idealnie nadaje się do rowkowania oraz konturowania/wybierania w materiałach takich jak żeliwo, stal, stal nierdzewna i stale stopowe.

Podobnie jak inne narzędzia z tej serii, także frez śrubowy T4-08 wyposażony jest w trwałe, niezawodne gniazda, które w połączeniu z płytkami o wielu krawędziach zwiększają stabilność podczas frezowania i dają możliwość otrzymania idealnego kąta 90°. Płytki są mocowane stycznie, więc siły skrawania działają na ich najgrubszy przekrój, pozwalając osiągnąć siłę wymaganą w przypadku większej głębokości skrawania i mniejszych średnic.

Frez śrubowy T4-08 charakteryzuje się wysokim współczynnikiem usuwania metalu, użytkownicy będą także zadowoleni z jego wszechstronności dzięki dostępnym podziałkom normalnej i gęstej, geometrii płytek M08 i MD08 oraz gatunkom MP3000, MK2050 i F40M. Szeroki zakres typów chwytów obejmuje Seco-Capto™, Weldon, nasadzany i Combimaster™. Narzędzie to oferuje średnice frezu w zakresie 25–54 mm oraz głębokości 22–64 mm. Promienie narożnika wynoszą od 0,4 do 1,6 mm. Ponadto wszystkie narzędzia z serii Helical T4-08 są wyposażone we wbudowane kanały układu chłodzenia zapewniające wydłużenie okresu eksploatacji.www.secotools.com

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również