Frezy kątowe i płytki Double Turbo

Preview
Seco Tools
Reklama
Reklama

Firma Seco Tools poszerzyła swoją linię frezów kątowych o nową rodzinę — Double Turbo. Dzięki swej zaawansowanej geometrii nowe frezy usprawniają operacje obróbki zgrubnej oraz obniżają zużycie energii podczas pracy ze stalą, stalą nierdzewną, żeliwem i stopami żaroodpornymi. W celu uzyskania najwyższej wydajności narzędzia wykorzystują dwustronne płytki o czterech krawędziach skrawających i najnowocześniejsze gatunki do frezowania.

Rodzina Double Turbo stanowi odpowiedź na potrzeby zarówno warsztatów, jak i zakładów produkcji masowej. System ten charakteryzuje się wysoce precyzyjną geometrią o maksymalnie dodatnim kącie linii śrubowej, która zmniejsza ryzyko wystąpienia uskoków na powierzchni i umożliwia uzyskanie imponującej, 90-stopniowej dokładności kątowej. Taka precyzja sprawia, że cykle wykańczania zostają w znacznym stopniu skrócone lub nawet całkowicie wyeliminowane. Frezy Double Turbo dostępne są w 19 wariantach metrycznych o średnicach od 32 mm do 125 mm i 19 wariantach calowych od 1,25" do 5".

Reklama

Wysoce dodatnie geometrie płytek ZOMX16 zapewniają efektywne usuwanie wiórów i mniejsze siły skrawania. Skutkiem jest obniżenie poziomu wibracji, co z kolei przyczynia się do większej trwałości narzędzia i gładkiego wykończenia powierzchni. Dwustronna konstrukcja wiąże się ze znacznym obniżeniem kosztów w przeliczeniu na krawędź. Płytki ZOMX16 dostępne są w dwóch geometriach, ME10 oraz M12, i dwóch promieniach, 0,8 oraz 1,6. Oferujemy gatunki PVD i Duratomic® CVD.

Budowa frezów kątowych Double Turbo zapewnia wydajniejsze wykorzystanie materiałów i surowców. Związane z tym obniżenie emisji gazów cieplarnianych (CO2) sprawia, że stanowią one bardziej zrównoważony i odpowiedzialny wybór.

Powiązane firmy

Reklama

Źródło: Seco Tools

Reklama

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama