Gwintowniki serii GAL

Fanar, gwintowniki GAL © Fanar

Udostępnij:

Dostępne w ofercie firmy Fanar gwintowniki serii GAL przeznaczone są do gwintowania na maszynach konwencjonalnych i CNC. Odpowiednio dobrana geometria i mikrogeometria pozwala na obróbkę aluminium odlewniczego >12% Si. 

Narzędzia te produkowane są ze stali HSSE-PM otrzymywanej w technologii metalurgii proszków, charakteryzującej się jednorodną strukturą, sprzyjającą wysokiej odporności na ścieranie. Przed zużyciem narzędzia chroni powłoka TC z dodatkiem krzemu, która otrzymywana jest w najnowszej dostępnej technologii HiPIMS. Proces ten zapobiega pękaniu nanoszonych powłok oraz gwarantuje ich zwartą budowę. Dostępne są warianty z wewnętrznym doprowadzeniem chłodziwa. Zwiększa ono znacząco trwałość, oraz sprawnie wypłukuje wióry pozwalając na bardzo wysokie prędkości gwintowania.Źródło: Fanar

Udostępnij:

Drukuj
MM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również