Homag Group otwiera centrum inżynieryjne w Poznaniu

Homag Group, centrum inżynieryjne, biuro © Homag

Udostępnij:

Rozwój nowych technologii ułatwiających rozruch linii produkcyjnych, prace nad oprogramowaniem i rozwiązaniami cyfrowymi dla sieci inżynieryjnych oraz uruchomienie prototypowni to główne priorytety nowego centrum Grupy Homag otwartego w Poznaniu. 

Placówka już teraz zatrudnia kilkudziesięciu inżynierów z działu badań i rozwoju, a w 2019 r. firma planuje zatrudnić kolejnych fachowców z obszaru konstrukcji mechanicznej, elektrycznej, programistów i projekt managerów.Zatrudnieni specjaliści rozwijają i udoskonalają technologię wirtualnego uruchamiania maszyn, dzięki której skróceniu ulegnie czas rozruchu linii produkcyjnej. Dzięki temu eliminuje się wielogodzinne prace programistów bezpośrednio u klientów. Planowane uruchomienie prototypowni ułatwi z kolei bezpośrednie nadzorowanie wypracowanych rozwiązań.

Nowa lokalizacja znajduje się w kompleksie Business Garden Poznań, około 40 km od drugiego pod względem wielkości zakładu Grupy Homag w Środzie Wielkopolskiej, gdzie jest zatrudnionych blisko 750 osób. W budynku znajdować się będzie m.in. centrum kompetencji robotyzacji. Dzięki nowej siedzibie inżynierowie z obu miast mogą bezpośrednio współpracować przy realizacji kolejnych projektów.

Poznań stanie się ważną częścią naszej globalnej sieci inżynieryjnej, a jej głównym celem będzie automatyzacja, oprogramowanie i rozwiązania cyfrowe - podkreśla Pekka Paasivaara, dyrektor generalny Grupy Homag.Struktura nowego centrum w Poznaniu jest podzielona na kilka obszarów – R&D, Product Management, Application Engineering i Order Engineering – wyjaśnia Maciej Stajewski, dyrektor zarządzający Homag Polska. – Celem pierwszego jest rozwój nowych produktów i technologii. Drugi zajmuje się zarządzaniem produktem w oparciu o panujące na rynku trendy. Application Engineering ma za zadanie projektowanie kompleksowych linii produkcyjnych i dostosowanie rozwiązań firmowych do potrzeb klienta, natomiast Order Engineering to przygotowanie dokumentacji produkcyjnej.

Źródło: Homag Group

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również