I Forum – Magazyn Przyszłości

COMAU

15 października w Centrum Techniki Magazynowej PROMAG S.A. w Poznaniu, odbyło się I Forum dotyczące nowoczesnych rozwiązań wewnątrz magazynowych. 

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, co potwierdza liczba przybyłych gości, powyżej 110 osób. Magazyn Przyszłości można było podzielić na dwie części – teoretyczną, gdzie zaproszeni goście wygłaszali prelekcje na temat najnowszych trendów z branży intralogistycznej oraz pokazową, gdzie organizator eventu wraz z partnerami zaprezentował działającą linię do paletyzacji i magazynowania.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele wyższych uczelni, szkół technicznych, a także partnerzy biznesowi organizatora, firmy PROMAG, wśród których znajduje się COMAU Poland. Przed rozpoczęciem prelekcji przed gośćmi wystąpił Tobias Daniel – szef Robotyki na Europę i Ameryki, który w kilku zdaniach opowiedział o „Nowej Erze” w COMAU Robotics, kierunku zmian i wizji na przyszłość. Prelegenci włoskiego producenta robotów przemysłowych, skupili się na części swojej oferty przeznaczonej do pakowania i paletyzacji, ściśle z tematem konferencji, a także pokazali kilka ciekawych przykładów, działających stacji do aplikacji wspierających intralogistykę magazynową. Część konferencyjna przebiegła w miłej atmosferze, pojawiło się sporo pytań, co obrazuje zaangażowanie gości w część teoretyczną.
W trakcie przerw, do dyspozycji gości było wiele ciekawych atrakcji. Na obiekcie oprócz wolno stojących produktów z oferty firmy PROMAG, znajdowało się również kilka tabletów wielkości co najmniej 40 cali, na których można było zapoznać się zarówno z rozwiązaniami dla nowoczesnych magazynów, jak i sprawdzić swoją wiedzę z zakresu logistyki magazynowej czy po prostu zagrać w prostą grę w puzzle. Ponadto można było zmierzyć się na refleks z robotem COMAU.

Po przerwie lunchowej, przyszedł czas na pokaz zautomatyzowanej linii transportu magazynowego. Prezes firmy PROMAG S.A. Pan Lesław Łuczak, zainicjował pokaz poprzez wciśnięcie przycisku rozpoczynającego pracę linii. W pierwszej kolejności, dostarczone przez pracownika, palety z pudłami zostały zdepaletyzowane przez robota NJ40, podwieszonego na konstrukcji stalowej, wyposażonego w system wizyjny firmy OMRON, który wspierał robota w rozpoznawaniu znaków na pudełkach, dzięki którym robot wiedział na który przenośnik odłożyć dany towar. Następnie na przenośnikach rolkowych, ładunki były dostarczane do robota PAL180, który zgodnie z wybranym programem paletyzował ładunki w określony sposób. Po paletyzacji, następowała kolej na działanie stołu obrotowego wokół owijarki ze stałym ramieniem, a następnie po przenośnikach, dźwigni i windzie, paleta przemieszczała się wzdłuż linii, aż do miejsca gdzie musiała czekać na układnicę. Po pojawieniu się we właściwym miejscu, czujniki zgłaszały układnicy, że ładunek jest gotowy do zmagazynowania na piętrowych regałach. W czasie gdy spaletyzowane oraz zabezpieczone ładunki podążały w kierunku układnicy, sama układnica w zależności od zawartości palet na regałach, porządkowała magazyn w sposób jaki wybrał pracownik w programie.

Źródło: COMAU

O Autorze

MM Magazyn Przemysłowy jest międzynarodową marką medialną należącą do holdingu Vogel Communications Group. W ramach marki MM Magazyn Przemysłowy wydawane jest czasopismo, prowadzony jest portal magazynprzemyslowy.pl oraz realizowana jest komunikacja (różnymi narzędziami marketingowymi) w przemysłowym sektorze B2B.

Tagi artykułu

MM Magazyn Przemysłowy 4/2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę