I jak Innowacje, T jak Technologie, M jak Maszyny

©

Udostępnij:

W dniach 6-9 czerwca br. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będących największym ośrodkiem targowo-konferencyjnym w Europie Środkowo-Wschodniej, odbędą się targi technologii przemysłowych ITM Polska. 

ITM Polska to jedyne o charakterze wystawienniczym miejsce, w którym biznes łączy się z nauką, granice państw tracą na znaczeniu, a Przemysł 4.0 to nie fraza, a rzeczywistość. Spośród bogatego wachlarza polskich imprez targowych, to właśnie poznańskie spotkania przedstawicieli branży dają najwięcej. Tu w Poznaniu, sercu Wielkopolski spotykają się liderzy wszystkich gałęzi przemysłu, producenci maszyn, miłośnicy nowinek technologicznych, pasjonaci innowacji i przedsiębiorcy, dla których jedyną pewną rzeczą jest optymalizacja i pogoń za nowymi możliwościami rozwoju.Czerwcowe spotkania są miejscem, na którym spotykają się wszyscy, dla których podnoszenie wydajności, usprawnianie procesów produkcji czy budowa zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego jest priorytetem. Targi ITM Polska dają nieocenioną możliwość, z jednej strony prezentacji produktów i najnowszych technologicznych rozwiązań w międzynarodowym towarzystwie, które stanowi blisko 50% uczestników ITM oraz zademonstrowanie jej przed ponad 17 tysiącami profesjonalistów, wśród których znajdują się przedstawiciele kadry zarządzającej, technologów, konstruktorów i projektantów. Z drugiej zaś, ich wartością jest możliwość udziału w wydarzeniach specjalnych, szkoleniach i pokazach, dzięki którym w jeszcze większym stopniu można chłonąć wprowadzane na rynek technologie, poznawać ich tajniki, porównywać, analizować i w konsekwencji uzyskać przewagę nad konkurencją.

Salony tematyczne
Świadectwem dużego znaczenia i zainteresowania branży targami ITM, może być fakt zwiększenia powierzchni ekspozycji, która w tym roku zostanie udostępniona w kilku dodatkowych pawilonach. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym, ekspozycja targów zostanie podzielona na salony tematyczne:

  • HAPE (Salon hydrauliki, pneumatyki i napędów),
  • MACH-TOOL (Salon obrabiarek i narzędzi),
  • METALFORUM (Salon metalurgii, hutnictwa, odlewnictwa i przemysłu metalowego),
  • SURFEX (Salon technologii obróbki powierzchni),
  • WELDING (Salon spawalnictwa) i
  • Nauka dla gospodarki, w których przedstawiciele poszczególnych sektorów, już w czerwcu, pochwalą się najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi stosowanymi w przemyśle.


Edukacja, głupcze!
Motorem wszystkich targów są wydarzenia towarzyszące, zwłaszcza te, które cieszą się dużym zainteresowaniem i będące odpowiedzią na potrzeby klientów. W tym roku kontynuujemy dobrą praktykę edukowania uczestników ITM i współpracę z organizacjami oraz redakcjami branżowymi, które od lat współtworzą z nami merytoryczną oprawę targów.

Dzień Stali Nierdzewnych (8 czerwca 2017 r.) to wydarzenie przygotowywane przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, podczas którego w jednym miejscu będzie można wziąć udział w debatach z udziałem branżowych ekspertów oraz spotkać najbardziej znaczących przedstawicieli polskiej branży stali nierdzewnych.

Trzecia edycja konferencji „Aluminium” organizowanej przez czasopismo Nowa Stal, poświęcona polskiej branży aluminium będzie okazją do prezentacji kondycji jednej z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rodzimego przemysłu.

By tradycji stało się zadość i tym razem targi ITM zainauguruje organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne NOT Forum Inżynierskie, podczas którego odbędą się liczne panele dyskusyjne.
MM Magazyn Przemysłowy, po raz kolejny na scenie ITM zaprezentuje MM Speakers Corners, w ramach którego przedstawiciele biznesu i świata nauki będą rozmawiać o trendach w światowym przemyśle, nowoczesnych technologiach i innowacjach branżowych.

Prawie jak w lakierni, czyli Poligon Umiejętności z czasopismem Lakiernictwo Przemysłowe to przeprowadzane na żywo codzienne pokazy różnych systemów lakierniczych, a także możliwość rozmowy z konkretnym dostawcą o prezentowanych urządzeniach. Forum Techniczne Rynek Rur Stalowych w Polsce to tytuł konferencji organizowanej
w drugim dniu targów, tj. 7 czerwca przez Polską Unię Dystrybutorów Stali dedykowanej głównie przedstawicielom przedsiębiorstw związanych z wytwarzaniem, przetwórstwem oraz dystrybucją stali konstrukcyjnych.

3D Solutions, czyli co piszczy w branży druku i skanu 3D?
Podbudowani sukcesem ubiegłorocznej, pierwszej edycji targów 3D Solutions, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno zwiedzających, jak i wystawców, wydłużamy je o kolejne dwa dni. Tym samym, wydarzenie dedykowane branży skanu i druku 3D będzie inspirowało przez cztery dni targowe. Śmiało możemy stwierdzić, że poświęcone technologiom przyrostowym przedsięwzięcie dedykowane profesjonalistom i hobbystom, podczas którego prezentowane będą innowacyjne rozwiązania najnowocześniejszych urządzeń można na stałe wpisać w targowy kalendarz wydarzeń.

MM Magazyn Przemysłowy będzie partnerem medialnym targów ITM 2017

Źródło: ITM

Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również