Integracja sieci Profibus z siecią Modbus –TCP za pomocą bramki Anybus® X-Gateway™

©

Udostępnij:

Bramka Anybus X-Gateway firmy HMS Industrial Networks umożliwia łatwy przesył danych I/O między dwoma różnymi sieciami przemysłowymi i systemami sterowników PLC. Pozwala ona na wzajemną komunikację urządzeń pracujących w sieciach Profibus i Modbus-TCP.

Jej typowym zastosowaniem są instalacje oparte na różnych sterownikach PLC firm Schneider Electric, ABB, GE i Siemens. Przykładowo została wykorzystana w fabryce samochodów, gdzie segmenty sieci Profibus zintegrowano z siecią Ethernet pracującą pod kontrolą popularnego protokołu Modbus-TCP.Ta konfigurowalna bramka jest kompaktowym urządzeniem przeznaczonym do montażu na szynie DIN, wymagającym 24-woltowego źródła zasilania. W sieci Modbus-TCP funkcjonuje w trybie slave, natomiast w sieci Profibus w trybie master. Tryb master konfigurowany jest za pomocą HMS´ Anybus NetTool for Profibus, wydajnego i łatwego w użyciu darmowego programu (działającego w środowisku Windows). Po wstępnej konfiguracji możliwy jest przesył do 512 bajtów danych wejścia/wyjścia między sieciami Profibus i Modbus-TCP. Do bramki (w sieci Profibus) można podłączyć 124 urządzenia w trybie slave. Ponadto warty uwagi jest wbudowany wydajny web-serwer (protokół Modbus-TCP), wspierający zdalną wizualizację i diagnostykę - co więcej, zakres dostawy obejmuje nawet serwer OPC. Bramka X-Gateway obsługuje interfejsy komunikacyjne sieci Profibus i Modbus-TCP posiadające certyfikaty pełnej zgodności z normami protokołów sieciowych.
Seria Anybus X-Gateway składa się z ponad 200 sprawdzonych, solidnych i gotowych do użycia bramek, pozwalających łączyć niemal wszystkie kombinacje dwóch różnych sieci przemysłowych. Rodzina produktów obsługuje 17 różnych magistrali i sieci przemysłowych, takich jak Profibus, DeviceNet, CANopen, CC-Link, EtherNet/IP, Profinet oraz wiele innych. 

Udostępnij:

Drukuj
Aneta Głodowska
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również