Inteligentna kamera Balluff BVS

© Balluff

Udostępnij:

 

Nowoczesna, elastyczna produkcja i wyzwania Przemysłu 4.0 to obszary, dla których Balluff zaprojektował nową inteligentną kamerę BVS. Charakteryzującą się ona doskonałym obrazem, przemyślanym, prostym w obsłudze interfejsem użytkownika i możliwością transmisji danych dopasowaną do wymagań użytkowników.

Prosta obsługa kamery BVS otwiera szerokie spektrum zastosowań do przetwarzania obrazu według własnych wymogów. Oprogramowanie, instrukcje obsługi oraz funkcje diagnostyczne zintegrowane są z urządzeniem i obsługiwane za pomocą standardowej przeglądarki internetowej. Wyniki generowane przez inteligentne algorytmy analityczne mogą być w formatowane zgodnie z wymaganiami użytkownika i wysyłane przez wybrany przez niego interfejs. W przypadku kamer z interfejsem Profinet możliwe jest przesyłanie poprzez tą sieć jedynie informacji istotnych dla procesu, pozostałych informacje takich jak np. archiwizowane obrazy za pośrednictwem osobnej sieci. Zabezpiecza to sieć Profinet przed przeciążeniem dużą ilością danych.Elastyczne podłączenie do otoczenia produkcyjnego
Kamera inteligentna dostępna jest w wersji z wejściami/wyjściami cyfrowymi oraz sieciowej z interfejsem Profinet. Do podłączenia wykorzystujemy standardowe złącza M12 dla wszystkich interfejsów.

Kamera BVS wyposażona jest także w funkcje mastera IO-Link. Za pośrednictwem tego interfejsu możemy podłączyć dodatkowe elementy systemu np. inteligentny sygnalizator SmartLight w celu uzyskania kompletnego rozwiązania.Zalety:

  • odseparowanie od danych procesowych danych graficznych dla sieci Profinet,
  • przyjazny w obsłudze interfejs użytkownika – bez instalacji oprogramowania,
  • proste podłączenie za pomocą standardowych złączy M12 dla wszystkich interfejsów,
  • funkcja master IO-Link - możliwość podłączenia bezpośrednio dodatkowych elementów,
  • obudowa IP67 dostosowana do warunków przemysłowych – z możliwością elastycznego montażu.

 

www.balluff.com

Udostępnij:

DrukujMM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również