Interaktywny Festiwal Robotów CYBERIADA

©

Udostępnij:

Roboty człekokształtne, CyberRybę oraz łaziki marsjańskie Hyperion i Scorpio III będzie można oglądać podczas Interaktywnego Festiwalu Robotów CYBERIADA, który odbędzie się 18-24 listopada w warszawskim Muzeum Techniki NOT.

W czasie festiwalu zaprezentowane zostaną roboty człekokształtne - humanoidalne, jeżdżące - mobilne, domowe i wiele innych. W większości powstały one w polskich politechnikach, instytutach badawczych i firmach prywatnych, a w przyszłości mogą być produkowane przez polski przemysł.

Atrakcją festiwalu będzie robot mobilny "Kurier". W biurach może on segregować i rozwozić dokumenty, a po godzinach pracy pracowników - dozorować budynek.

Nie zabraknie łazików marsjańskich, w tym "Hyperiona" studentów Politechniki Białostockiej i "Scorpio III" studentów Politechniki Wrocławskiej, które zwyciężyły w zawodach łazików kosmicznych odbywających się w USA. Pokażemy też roboty jeżdżące zbudowane w Instytucie Maszyn Matematycznych i na Politechnice Warszawskiej. Ich możliwości będą demonstrowane na specjalnym torze.

W czasie festiwalu Koło Naukowe Robotyków, korzystając z warsztatów Design Thinking, w ekspresowym tempie dostosują telemanipulator - mechaniczne ramię - do potrzeb gości Muzeum.Dla młodzież przygotowaliśmy szereg warsztatów, które przedstawią zasady działania i budowę robotów. Szczególnie ciekawie zapowiadają się warsztaty pod tytułem „Dlaczego robot Hornet lata?", które poprowadzi firma RCConcept. Jest to jeden z niewielu producentów na świecie, który w oparciu o własne projekty elektroniki sterującej i elementów mechanicznych buduje profesjonalne wielowirnikowce przeznaczone do zadań cywilnych.

W weekend pływać będzie CyberRyba, pierwszy w Polsce podwodny robot mobilny, który swym wyglądem i sposobem poruszania naśladuje prawdziwą rybę.

Również w sobotę i niedzielę odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży z budowy robotów i programowania. Odbędą się też zawody o puchar prezesa Naczelnej Organizacji Technicznej, w których rywalizować będą studenci w konkurencjach: pokonanie labiryntu, wyścigi na torze oraz zapasy.

Festiwalowi goście będą mogli też wziąć udział w konkursie o festiwalu. Nagrodą będzie zwiedzanie z przewodnikiem laboratorium Wydziału Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW.

Festiwal robotów w Muzeum Techniki będzie trwał tylko tydzień, ale aby wszyscy mogli w nim uczestniczyć, placówka przedłużyła godziny otwarcia do 19 00.

Organizatorem Festiwalu jest Muzeum Techniki NOT i Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich. Patronat naukowy nad festiwalem objęli rektorzy: Politechniki Poznańskiej, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Wrocławskiej. Festiwal został dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Udostępnij:

DrukujMM Magazyn Przemysłowy Online

MM Magazyn Przemysłowy jest tytułem branżowym typu business to business, w którym poruszana jest tematyka z różnych najważniejszych sektorów przemysłowych. Redakcja online MM Magazynu Przemysłowego  przygotowuje i publikuje na stronie artykuły techniczne, nowości produktowe oraz inne ciekawe informacje ze świata przemysłu i nie tylko.
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również