Interfejs do programowania robotów na tablecie

Comau, interfejs roboty © Comau

Udostępnij:

Rozwijający się w szybkim tempie rynek elektroniki dla firm i branży rozrywkowej sprawia, że tablety są wykorzystywane już nie tylko do komunikacji międzyludzkiej i rozrywki, ale też, coraz częściej, do bardziej wyszukanych celów. 

W odpowiedzi na ten trend firma Comau rozwinęła swoją aplikację na Androida do wykonywania operacji „pick and place” w całkowicie nowy sposób, zgodnie z ideą łatwości użycia. Zazwyczaj programiści robotów to wykwalifikowani technicy, którzy używają panelu programowania, by wchodzić w interakcję z robotem. Comau chce zmienić to podejście, umożliwiając bardziej intuicyjną, łatwiejszą i szybszą kontrolę robota za pomocą tabletu z Androidem. Nowy interfejs PickAPP, który pozwala na komunikację bezprzewodową, inspirowany jest istniejącymi już na rynku rozwiązaniami. Umożliwia przygotowanie programu w niecałe 15 minut bez specjalistycznej znajomości języków programowania. Nie ma też potrzeby posiadania urządzenia dedykowanego dla każdego robota.Korzyści z PickAPP:

  • ​Intuicyjny interfejs inspirowany klientami z branży elektroniki, telefonów komórkowych i tabletów
  • Program gotowy w mniej niż 15 minut bez specjalistycznej znajomości języków programowania
  • Brak potrzeby posiadania urządzenia dedykowanego dla każdego robota (tablet może być używany dla wielu robotów i viceversa)
  • Komunikacja bezprzewodowa

Źródło: Comau

Udostępnij:

Drukuj
MM
TOP w kategorii


Chcesz otrzymać nasze czasopismo?
Zamów prenumeratę
Zobacz również